Morawiecki zachwycony. Oto, co szef NATO powiedział o Polsce

Fot. flickr.com

Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg przebywa wizytą w Warszawie. Spotkał się z Premierem Mateuszem Morawieckim oraz Prezydentem Andrzejem Dudą. Podczas spotkania padły bardzo ważne słowa o Polsce.

Szef NATO przebywał w piątek w Warszawie na debacie z udziałem byłej sekretarz stanu USA Madeleine Albright, szefem polskiej dyplomacji Jackiem Czaputowiczem.

Wizyta Sekretarza związana jest z 20-leciem Polski w sojuszu Północnoatlantyckim. Podczas spotkania Jens Stoltenberg dał polskim politykom wiele powodów do zadowolenia. Padły ważne słowa, które z pewnością wzmocnią obóz rządzący w Polsce.

Szef NATO o Polsce

Sekretarz Jens Stoltenberg powiedział na konferencji w Warszawie, że nasz kraj dobrze wypełnia warunki członkowskie w NATO – Polska stanowi przykład dla wielu krajów Sojuszu Północnoatlantyckiego, inwestując 2 proc. PKB w obronność”.

Przebywający na debacie o 20-leciu Polski w Sojuszu, Jens Stoltenberg podkreślił zasługi naszego państwa – Polska pomaga wzmacniać sojusz. (…) Uczestniczy w licznych misjach”.

Sekretarz Generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego stwierdził, że przystąpienie Polski do sojuszu było słuszne. Przystąpienie Polski do NATO jest i było dobre dla Polski i również dla sojuszu”.

Polska jest objęta gwarancjami bezpieczeństwa oraz wspierana obecnością wojskową – zaznaczył wyraźnie Stoltenberg.

CZYTAJ TAKŻE:
Europejczycy są wściekli! Ten sondaż obnaża smutną prawdę

Polska jest też miejscem, gdzie zlokalizujemy część amerykańskiego systemu tarczy antyrakietowej – dodał.