Dramat w rodzinie Wałęsów. Wszyscy pogrążeni w modlitwie

Dramat w rodzinie Wałęsów. Jarosław Wałęsa oraz Lech Wałęsa pogrążeni w modlitwie. „Mam same koszmary, że coś się może wydarzyć złego… Myślę o tym, ale liczę, że będzie dobrze” – mówi ten pierwszy.

Dramatyczne chwile przeżywa rodzina Wałęsów. Pomimo tego, iż Danuta Wałęsa, żona Lecha Wałęsy, obchodziła niedawno 70-te urodziny, to nikt nawet nie pomyślał o tym, aby hucznie obchodzić tę uroczystość. Wszystko przez smutne wieści, które dotarły znacznie wcześniej.

Chodzi o córeczkę Jarosława Wałęsy, syna byłego prezydenta. Dziewczynka ma zaledwie osiem miesięcy, a już będzie musiała stoczyć poważny bój o swoje zdrowie, a może nawet życie. Informuje o tym „Super Express”, który porozmawiał z europosłem Platformy Obywatelskiej.

Jarosław Wałęsa o swojej córeczce. Niedługo ważny dzień

Jarosław Wałęsa nie kryje, że modli się o zdrowie swojej córeczki. Ta jest bowiem poważnie chora. Dziewczynka urodziła się z połową serca i teraz będzie musiała przejść bardzo poważną operację. Serce Lei, bo tak nazywa się córka europosła, będzie musiało zostać zatrzymane, a następnie znów uruchomione.

– Teraz pozostaje tylko liczyć na to, aby Lea się nie rozchorowała, bo wtedy będzie trzeba przełożyć operację. Modlę się o to małe biedne ciałko mojej córeczki – mówi polityk.

– Mam same koszmary, że coś się może wydarzyć złego… Myślę o tym, ale liczę, że będzie dobrze – dodaje.

Syn Lecha Wałęsy ujawnia również, jak będzie przebiegać operacja.

CZYTAJ TAKŻE:
Dramat w rodzinie Wałęsów. Wszyscy pogrążeni w modlitwie
”]

– Chodzi o uśpienie, podłączenie do zewnętrznego obiegu krwi a sama operacja potrwa od 20 do 40 minut. Później wybudzanie i powrót do rzeczywistości. Ale po operacji przez dwie doby nie będziemy mogli się zbliżać do naszej córeczki. Takie są procedury. Liczymy na to, że Lea po operacji będzie żyć pełnią życia. Jestem dobrej myśli i wierzę, że wszystko się dobrze skończy – mówi.

Lea to drugie dziecko Jarosława Wałęsy. Po raz pierwszy ojcem został on w 2013 roku. Wówczas na świat przyszedł jego syn, który otrzymał imię Wiktor.