Biedroń adoptuje dziecko? Polityk mówi wprost

Robert Biedroń nie przestaje zaskakiwać. Lider partii „Wiosna” udzielił wywiadu „Super Expressowi” w trakcie którego zabrał głos ws. adopcji dziecka przez siebie oraz swojego partnera.

Robert Biedroń powraca do wielkiej polityki. Były poseł Twojego Ruchu oraz prezydent Słupska założył partię „Wiosna”, która na początku lutego miała swoją konwencję założycielską. Polityk przedstawił tam swoje postulaty i od tego momentu jest dosłownie rozchwytywany przez media.

Biedroń zapraszany jest do telewizji, stacji radiowych oraz do programów internetowych. Ostatnio udzielił wywiadu „Super Expressowi”, w trakcie którego mówił m.in. o programie PiS „500+”.

Polityk, który w przeszłości należał do partii Janusza Palikota, przyznaje, że bardzo podoba mu się to rozwiązanie. Robert Biedroń pochwalił partię rządzącą i przyznał, że osobiście zna wiele osób, które korzystają z państwowego świadczenia. Lider „Wiosny” przyznaje, że dzięki temu znacznie poprawił się ich status materialny.

– Znam mnóstwo rodzin, którym 500 plus zmieniło życie. Ja np. nie byłem na studniówce, bo w domu nie mieliśmy pieniędzy. I dziś wiem, że jeśli ktoś jest z wielodzietnej rodziny, to teraz ma szansę iść na studniówkę, jeździć na wycieczki szkolne na które ja również nie jeździłem z braku pieniędzy – powiedział.

Co ciekawe, Biedroń przyznał również, że gdyby miał taką możliwość, sam pobierałby 500+. Jak twierdzi, przeznaczyłby je na walkę z pedofilią w kościele.

Robert Biedroń o adopcji dziecka

Robert Biedroń pytany był również o to, czy wraz ze swoim partnerem rozważa adopcję dziecka. Lider „Wiosny” odpowiedział wprost.

– Jestem chyba zbyt zajęty, żeby mieć dziecko, a jego wychowanie to ogromna odpowiedzialność. Ale mam męża, a to jak z dzieckiem – odparł.

CZYTAJ TAKŻE:
Wojewódzki go zaprosił, ale ten nie skorzystał. Wyśmiał gwiazdora na FB

Słowa Biedronia odbiły się szerokim echem w przestrzeni publicznej. I choć polityk przyznał, że adopcji dziecka nie rozważa, to i tak na jego głowę posypały się gromy. Niektórzy internauci przypominali bowiem, że adopcja dzieci przez pary homoseksualne w Polsce jest niemożliwa.

źródło: Super Express, Twitter, Facebook, OTOPRESS.PL, informacja własna