Bieńkowska zabrała głos ws. zatrzymania swojego brata przez CBA

10
Elżbieta Bieńkowska CBA
Elżbieta Bieńkowska CBA

Czarne chmury nad opozycją, szczególnie politykami Platformy Obywatelskiej. Jedna z twarzy rządów PO-PSL musi się gęsto tłumaczyć. Elżbieta Bieńkowska zabrała właśnie głos ws. zatrzymania jej brata przez CBA. Sprawa jest poważna tym bardziej, że kobieta pełni dziś bardzo ważną funkcję w UE. Wygląda jednak na to, że stara się bagatelizować bieżące wydarzenia.

Bieńkowska to była wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju w rządzie Donalda Tuska. Mieliśmy okazję usłyszeć ją na słynnych taśmach, które wypłynęły tuż przed wyjazdem Tuska i Bieńkowskiej z kraju. Mówiła tam m.in., że za 6 tys. zł pracuje złodziej albo idiota.

Mimo, iż na taśmach znalazło się jeszcze kilka niezbyt parlamentarnych jej wypowiedzi, nie przeszkodziło jej to w rozpoczęciu kariery w Brukseli. U boku Donalda Tuska żyje jej się świetnie, jednakże w Polsce dzieją się rzeczy, które bez wątpienia śledzi z przejęciem.

Elżbieta Bieńkowska komentuje zatrzymanie brata

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Biedroń adoptuje dziecko? Polityk mówi wprost

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało bowiem kolejnych ludzi, którzy byli zaangażowani w przestępcze procedery za rządów PO-PSL. Mieli też powoływać się na wpływy w rządzie Donalda Tuska. Stąd też ich zeznania mogą znacznie obciążyć ówcześnie rządzących.

CZYTAJ TAKŻE:
To już niemal pewne. Ryszard Petru ZMIENIA partię

Wśród zatrzymanych przez CBA jest brat komisarz UE Elżbiety Bieńkowskiej, Jarosław M. – dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do śledztwa. Kolejnym z zatrzymanych jest Lech B., były asystent Bieńkowskiej w czasach, gdy była ona senatorem. Prokuratura Okręgowa w Katowicach zamierza mu postawić zarzut wyprania 11 milionów złotych oraz kierowania grupą przestępczą.

Jak Elżbieta Bieńkowska skomentowała zatrzymanie byłych współpracowników, w tym własnego brata? Otóż stara się… odciąć od sprawy. Ba! Nie chce nawet, by w kontekście dzisiejszych zatrzymań wymieniać jej nazwisko. Do sprawy odniosła się na Twitterze.

CZYTAJ TAKŻE:
Wojewódzki go zaprosił, ale ten nie skorzystał. Wyśmiał gwiazdora na FB

– Łączenie mojej osoby z dzisiejszymi zatrzymaniami CBA pozostaje w jawnej sprzeczności z faktami, co jednoznacznie zostało ustalone w 2014 roku. Proszę nie używać mojego nazwiska i wizerunku do medialnego pozycjonowania działalności CBA i Prokuratury – napisała na Twitterze unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego Elżbieta Bieńkowska.

Czyżby kolejna afera, w kontekście której każde zatrzymanie politycy opozycji będą nazywali „teatrem politycznym”? Zapewne takie tłumaczenia będziemy słyszeć dotąd, dokąd ludzie będą dawać im wiarę. I niestety wszystko wskazuje na to, że potrwa to jeszcze bardzo długo.

10 KOMENTARZE

 1. otopress – wciskacie sie wszedzie z bzdurnymi komentarzami ktore maja pograzyc opozycje…jestescie szmaciarzami na zoldzie pisowcow

  0
 2. A co może dzisiaj innego powiedzieć. Osoby, które zostały aresztowane dla p. Bieńkowskiej nie są przypadkowe. Poza tym rozmiar afery, tak jak wszystkie opozycji daleko przewyższa rozdmuchaną, a jednocześnie mocno wątpliwą aferę z kopertą z zawartością 50 000 zł. Wydawałoby się, że najlepszym programem dla opozycji na najbliższe wybory powinna być deklaracja: ” Kończymy z z aferami”.

  7+
 3. Jest coś na rzeczy skoro taka „prominentna postać” odcina się od sprawy. Do niedawna za wszystko co miało znamiona zła obciążany był PiS. Jakoś dziwnym trafem zmienia się narracja. O co tu codzi?

  8+
 4. Do dziś rolnicy ciagają sie po ministerstwach . Nie przyjela pani rolników kturzy chcieli zatrzymac proces wywlaszczen pod budowę obwodnicy Augustowa. Chentnie podam wszelkie nie prswidlowosci jakich dopuscił sie zeczoznawca i wszyscy urzednicy.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here