To już niemal pewne. Ryszard Petru ZMIENIA partię

Ryszard Petru to polityk, który budzi w naszym kraju sporo emocji. Ostatnio znów zrobiło się o nim głośno. Wszystko za sprawą faktu, iż najprawdopodobniej po raz kolejny zmieni partię.

Ryszard Petru to polityk, który założył partię Nowoczesna. Wszedł z nią do Sejmu i przez długi czas sprawował funkcję jej lidera. Nic nie zwiastowało tego, że może z niej odejść, a jednak do tego doszło. W 2018 roku Ryszard Petru odszedł z Nowoczesnej i wraz z Joanną Scheuring-Wielgus oraz Joanną Schmidt postanowił założyć nowe ugrupowanie.

W ten sposób powstała partia Teraz. Ta jednak również nie zagościła na długo na polskiej scenie politycznej. Całkiem niedawno Scheuring-Wielgus oznajmiła bowiem, że odchodzi z partii i przenosi się do „Wiosny” Roberta Biedronia. Okazuje się, że po tej deklaracji ugrupowanie zmieni najprawdopodobniej również Ryszard Petru!

Ryszard Petru przejdzie do nowej partii?!

O tym, że Ryszard Petru przejdzie do nowej partii informuje dziennikarka Wprost, Joanna Miziołek. W swoim artykule pisze ona, że nowym ugrupowaniem byłego lidera Nowoczesnej będzie… Platforma Obywatelska. Na dowód Miziołek cytuje wypowiedź jednego z polityków PO, którego tożsamości jednak nie ujawnia.

– Sprawdzamy teraz na ile jest opcja, żeby Rysio wszedł do PO. Możemy zrobić manewr, żeby obyło się bez dużego oburzenia, że go przyjmujemy i przyjąć go tylko do klubu – miał powiedzieć przedstawiciel opozycyjnego ugrupowania.

Miziołek przypomina również, że jeszcze wcześniej Petru apelował o zjednoczenie Nowoczesnej. Wyrażał chęć powrotu do dawnej partii, jednak weto postawiła nowa przewodnicząca partii, Katarzyna Lubnauer.

Przymiarki Petru do PO to z kolei nic nowego. Mówiło się o tym już kilka miesięcy temu. Co więcej, sami politycy PO wysyłali sygnały, że chętnie widzieli Petru w swoim gronie. Mówił o tym np. jeden z czołowych polityków partii, Sławomir Neumann. Apelował on byłego lidera Nowoczesnej, aby przystąpił do PO. Ten w tamtym czasie pozostawał jednak nieugięty i twierdził, że nie zamierza odchodzić z N.