PiS nie bierze jeńców. Ten spot upokorzył opozycję [WIDEO]


Prawo i Sprawiedliwość nie bawi się w dyplomację. Partia rządząca opublikowała w sieci spot, który bezpośrednio uderza w opozycję. Nagranie wzbudziło spore poruszenie w internecie.

Wybory do Parlamentu Europejskiego zbliżają się wielki krokami. Zaraz po nich odbędą się wybory do polskiego parlamentu. Nic więc dziwnego, że walka wyborcza oraz festiwal przedwyborczych obietnic przybiera na sile.

Niedawno, podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński zapowiedział, że rozszerzony zostanie program 500+, który dziś pomaga Polakom. Do tej pory pieniądze wypłacane były na drugie oraz każde kolejne dziecko. Prezes PiS oznajmił jednak, że od teraz środki przekazane zostaną także rodzicom, którzy mają jedno dziecko.

Oprócz tego lider PiS zapowiedział „trzynastą emeryturę”, czyli wypłacenie dodatkowego świadczenia emerytom. Beata Szydło dodała zaś, że pieniądze zostaną przekazane również rencistom. Z kolei Mateusz Morawiecki, premier polskiego rządu, oświadczył, że niewykluczone, iż trzynasta emerytura będzie lądować na kontach emerytów, co roku.

– Emerytury plus nie było rok temu z tego samego powodu, dlaczego nie było 500+ na każde dziecko. Otóż, zaklejenie ogromnych dziur w budżecie po rządach PO wymagało olbrzymiej pracy. Wygraliśmy z mafiami vatowskimi i teraz dopiero widzimy, jak się zamknął księgowo poprzedni rok, jakie są wpływy z podatków w styczniu i lutym. Wiemy po prostu, na co możemy sobie pozwolić – powiedział premier w rozmowie z „Super Expressem”.

PiS uderza w opozycję

Słowa, które wypowiedzieli przedstawiciele PiS wywołały natychmiastową reakcję ze strony opozycji. Politycy PO oraz ugrupowań sojuszniczych krytykowali rozwiązania proponowane przez PiS. Ich krytykę wykorzystali politycy partii rządzącej, którzy przygotowali specjalny spot. Widzimy w nim wypowiedzi przedstawicieli opozycji, którzy krytykują programy socjalne obecnej władzy.

Wśród postaci, które wypowiadają się na nagraniu zobaczymy m.in. Dariusza Jońskiego, Krzysztofa Mieszkowskiego, Julię Piterę czy Joannę Muchę.

ZOBACZ:
Szczupła Magda Gessler! Restauratorka zdradza, jak to zrobiła

„Co PO i jej koalicjanci sądzą o polityce prospołecznej?” – czytamy we wstępie filmu, który można obejrzeć m.in. w serwisie YouTube.

Całe nagranie dostępne jest poniżej. W sieci pojawiło się we wtorek 12 marca.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here