Wałęsa przekroczył granicę. Internauci nie mogą uwierzyć [WIDEO]

Lech Wałęsa od kilkunastu miesięcy regularnie przekracza kolejne granice udowadniając, że „nie bierze jeńców”. Teraz znów wypowiedział słowa, które wywołały burzę w środowisku internetowym.

Lech Wałęsa lubi szokować. Jego wpisy oraz ogólna aktywność w mediach społecznościowych, co rusz sprawia, że internautom włosy stają dęba. Były prezydent nie ma bowiem żadnych skrupułów, aby mówić w oburzający sposób o postaciach, które w historii Polski zasłużyły się, jak nikt inny.

Całkiem niedawno były prezydent postanowił prowadzić transmisje na żywo za pośrednictwem serwisu Facebook. Lech Wałęsa nadaje na swoim profilu i odpowiada na pytania internautów. Ostatnim razem wypowiedział jednak słowa, które sprawiły, iż opinia publiczna w Polsce zawrzała.

Lech Wałęsa znów szokuje

Lech Wałęsa postanowił bowiem uderzyć w Jana Olszewskiego, niedawnego zmarłego byłego premiera naszego kraju. Były prezydent stwierdził, że ten… „powinien siedzieć w kryminale”. W tym celu przytoczył historię, która rozegrała się w Moskwie. W tamtym okresie Lech Wałęsa pełnił funkcję prezydenta, zaś Olszewski premiera. Ten pierwszy udał się do stolicy Rosji, aby podpisać traktat polsko-rosyjski.

– Rano idziemy już podpisać traktat, dostaję odkrytą depeszę od Olszewskiego: nie podpisywać traktatu. Za to powinien w kryminale siedzieć – oświadczył.

– Stworzył niebezpieczną sytuację i dla mnie, i dla Polski. Gdyby Jelcyn był powiadomiony o tych problemach, mógł nas załatwić i do dziś wojska sowieckie byłyby w Polsce – dodał.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy Wałęsa uderza w Olszewskiego po jego śmierci. Jakiś czas temu Lech Wałęsa twierdził, że gdyby słuchał Olszewskiego, wówczas wojska sowieckie stacjonowałyby w Polsce po dzień dzisiejszy.

CZYTAJ TAKŻE:
Sławomir ujawnił, jakie ma zachcianki podczas koncertów. “Bez tego nie wyjdziemy na scenę”

– Gdybym posłuchał zaleceń rządu sp J.Olszewskiego to wojska sowieckie byłyby w Polsce do końca świata i jeden dzień dłużej. Do dzisiaj sprawy by nie załatwiono tak jak nie załatwiono sprawy wraku z Smoleńska. Poszukajcie depeszy jaką do mnie wtedy wysłano – pisał wówczas na Facebooku.

Jego wpis wzbudził sporo kontrowersji. Wszystko ze względu na fakt, iż były prezydent napisał go cztery dni po śmierci Olszewskiego.

https://www.facebook.com/100011418345144/videos/947033679020568/