Wałęsa przekroczył granicę. Internauci nie mogą uwierzyć [WIDEO]

1

Lech Wałęsa od kilkunastu miesięcy regularnie przekracza kolejne granice udowadniając, że „nie bierze jeńców”. Teraz znów wypowiedział słowa, które wywołały burzę w środowisku internetowym.

Lech Wałęsa lubi szokować. Jego wpisy oraz ogólna aktywność w mediach społecznościowych, co rusz sprawia, że internautom włosy stają dęba. Były prezydent nie ma bowiem żadnych skrupułów, aby mówić w oburzający sposób o postaciach, które w historii Polski zasłużyły się, jak nikt inny.

Całkiem niedawno były prezydent postanowił prowadzić transmisje na żywo za pośrednictwem serwisu Facebook. Lech Wałęsa nadaje na swoim profilu i odpowiada na pytania internautów. Ostatnim razem wypowiedział jednak słowa, które sprawiły, iż opinia publiczna w Polsce zawrzała.

Lech Wałęsa znów szokuje

Lech Wałęsa postanowił bowiem uderzyć w Jana Olszewskiego, niedawnego zmarłego byłego premiera naszego kraju. Były prezydent stwierdził, że ten… „powinien siedzieć w kryminale”. W tym celu przytoczył historię, która rozegrała się w Moskwie. W tamtym okresie Lech Wałęsa pełnił funkcję prezydenta, zaś Olszewski premiera. Ten pierwszy udał się do stolicy Rosji, aby podpisać traktat polsko-rosyjski.

– Rano idziemy już podpisać traktat, dostaję odkrytą depeszę od Olszewskiego: nie podpisywać traktatu. Za to powinien w kryminale siedzieć – oświadczył.

– Stworzył niebezpieczną sytuację i dla mnie, i dla Polski. Gdyby Jelcyn był powiadomiony o tych problemach, mógł nas załatwić i do dziś wojska sowieckie byłyby w Polsce – dodał.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy Wałęsa uderza w Olszewskiego po jego śmierci. Jakiś czas temu Lech Wałęsa twierdził, że gdyby słuchał Olszewskiego, wówczas wojska sowieckie stacjonowałyby w Polsce po dzień dzisiejszy.

CZYTAJ TAKŻE:
Sławomir ujawnił, jakie ma zachcianki podczas koncertów. “Bez tego nie wyjdziemy na scenę”

– Gdybym posłuchał zaleceń rządu sp J.Olszewskiego to wojska sowieckie byłyby w Polsce do końca świata i jeden dzień dłużej. Do dzisiaj sprawy by nie załatwiono tak jak nie załatwiono sprawy wraku z Smoleńska. Poszukajcie depeszy jaką do mnie wtedy wysłano – pisał wówczas na Facebooku.

Jego wpis wzbudził sporo kontrowersji. Wszystko ze względu na fakt, iż były prezydent napisał go cztery dni po śmierci Olszewskiego.

Opublikowany przez Lech Wałęsa Środa, 13 marca 2019

1 KOMENTARZ

  1. Czy ten bolek nie widzi ze juz największy czas żeby sie powi..sił. Bolels jestes debil , podpierdalacz , skurwy ..yn i samo najgorsze zło na ziemi Polskiej ,…zgiń , przepadnij ..

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here