To trzeba zobaczyć. Cezary Pazura wytrawnie zakpił z Wałęsy!

Lech Wałęsa i Cezary Pazura
Lech Wałęsa i Cezary Pazura

Cezary Pazura zdążył już podpaść zwolennikom opozycji. Jesienią 2017 roku wziął udział w „Różańcu bez granic”. Spadła na niego fala krytyki, wobec czego w kolejnych miesiącach unikał „kontrowersyjnych” działań i wypowiedzi. Zaznaczał jednak swoją głęboką wiarę katolicką, co i tak nie podoba się wielu. Teraz zakpił z tłumaczeń autorytetu dzisiejszej opozycji. Lech Wałęsa zareaguje?

Niewiele rzeczy budzi emocje tak silne, jak artyści zabierający głos w sprawach politycznych. Niejednokrotnie mieliśmy okazję obserwować, jak ogromną krytykę, a nawet hejt, generują takie działania aktorów, piosenkarzy czy celebrytów ogółem.

Choć często celebryci angażują się politycznie by zaistnieć, to Cezary Pazura bez wątpienia jest w tym autentyczny. Zresztą trudno podejrzewać go o próby zwiększania swojej popularności, bowiem w naszym kraju prawdopodobnie nie ma osoby, która nie wie, kim jest Pazura.

Cezary Pazura wytrawnie zakpił. Lech Wałęsa nie będzie zadowolony

Stąd też słowa znanego aktora mogą zaboleć Lecha Wałęsę i jego sympatyków szczególnie. Cezary Pazura odniósł się pośrednio do sposobu, w jaki Lech Wałęsa tłumaczy swoją rzekomą niewinność w kontekście współpracy z wywiadem PRL.

Legenda „Solidarności” – jak wiemy – od lat zapewnia: „nigdy nie byłem po drugiej stronie”. Jednakże dokumenty, jakimi dysponuje IPN, mówią co innego. Na wielu z nich były prezydent własnoręcznie pokwitował odbiór gotówki w zamian za informacje przekazane Służbie Bezpieczeństwa.

CZYTAJ TAKŻE:
Wygrała milion w polskich "Milionerach"! Musiała odpowiedzieć na to pytanie

„Te papiery są sfałszowane przez bezpiekę!” – krzyczał wielokrotnie Wałęsa. Jednakże tym tłumaczeniom dają wiarę już tylko nieliczni. Wynika to m.in. z faktu, że Lech Wałęsa często zmienia wersje wydarzeń, odwołuje swoje słowa i przeczy sam sobie. Najwyraźniej zauważył to nawet Cezary Pazura.

W jednym ze swoich ostatnich filmów zażartował, że od teraz ma 37 lat (w rzeczywistości ma 56). Aktor stwierdził, że „wyzerował licznik”, tak jak handlarze robią to z przebiegami samochodów. Cezary Pazura zapewnia, że czuje się właśnie na 37 lat, a nawet młodziej. Dodaje po tym: „Moje papiery były wydawane za komuny. A za komuny – wiadomo – ubecja wszystko fałszowała”.

CZYTAJ TAKŻE:
Ależ wpadka! Szef PSL zdradził wielkie oszustwo opozycji

Po tych słowach znany aktor roześmiał się w charakterystyczny sposób. Ten moment można zobaczyć w 2:00 minucie poniższego materiału wideo.

Przytyk do tłumaczeń, jakimi posługuje się Lech Wałęsa, był ewidentny. Znany aktor, choć nie lubi, gdy stawia się go po którejś ze stron politycznego konfliktu, w tym przypadku wykazał się nie lada kreatywnością. Uznał, że może kreować swoją rzeczywistość w taki sposób, w jaki swoją kreują „autorytety” III Rzeczypospolitej.

  1. Rewolucja w rządzie PiS! Czołowy minister na wylocie
  2. Wałęsa przekroczył granicę. Internauci nie mogą uwierzyć [WIDEO]
  3. Sławomir ujawnił, jakie ma zachcianki podczas koncertów. “Bez tego nie wyjdziemy na scenę”

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: redakcja@otopress.pl