Krwawy atak na meczety! Sprawca transmitował to na żywo [FOTO]

Krwawy atak na dwa meczety! Mężczyzna, który był jednym ze sprawców masakry, całe zdarzenie transmitował na żywo w internecie. Policja apeluje, aby nie rozpowszechniać nagrania.

Tragedia. Grupa napastników przeprowadziła krwawy atak na dwa meczety. W momencie, gdy trwał zamach jeden z mężczyzn postanowił przeprowadzić z niego relację na żywo. Transmitował więc całe zdarzenie w sieci, na żywo.

Film cały czas jest dostępny w sieci, jednak funkcjonariusze policji, apelują, aby nie rozpowszechniać go dalej. Podkreślają, że jest on zbyt drastyczny, a dodatkowo utrudni on zatrzymanie wszystkich sprawców.

Policja kontaktowała się już w tej sprawie zarówno z przedstawicielami Facebooka, jak i YouTube, którzy zapewnili, że dołożą wszelkich starach, aby usunąć film ze swoich platform.

Atak na meczety

Do zdarzenia doszło w miejscowości Christchurch w Nowej Zelandii. Tam sprawy zaatakowali dwa meczety. Według najnowszych szacunków zginęło 40 muzułmanów. 48 zostało rannych.

Świadkowie strzelanin, którzy ataki widzieli na własne oczy, relacjonują, iż ludzie w panice uciekali z meczetów, a ranni leżeli na ziemi i prosili o pomoc.

Policja podaje, że na ten moment udało się zatrzymać cztery osoby. Są to trzej mężczyźni oraz jedna kobieta. Nie wiadomo jednak, czy zatrzymany mężczyzna to ten sam, który relacjonował zamach za pośrednictwem Internetu.

„Najczarniejszy dzień w historii Nowej Zelandii”

Głos ws. tragedii, która rozegrała się w miejscowości Christchurh, zabrała premier Nowej Zelandii. Podczas konferencji prasowej przyznała, że jak najszybciej chce znaleźć się na miejscu dramatycznych wydarzeń. Dodała również, że dzień, w którym doszło do tragedii „może być najczarniejszym dniem w historii Nowej Zelandii”.

Ludzie w mieście są przerażeni. Na miejscu nigdy nie doszło bowiem do tragedii o takich rozmiarach. Zabójstwo 40 osób należy traktować, jako akt mordu ze szczególnym okrucieństwem.

CZYTAJ TAKŻE:
Rewolucja w rządzie PiS! Czołowy minister na wylocie

Nowa Zelandia jest bardzo spokojnym krajem, a mieszkańcy nigdy dotąd nie mieli do czynienia z aktem terroru na tak wielką skalę.

Michał Kamiński
Ideowiec. Sercem po prawej stronie, jednak patrzy na świat pod obiektywnym kątem. Zainteresowany głównie polityką krajową. Napisz do autora: michal@otopress.pl