Rewolucja w rządzie PiS! Czołowy minister na wylocie

Jacek Czaputowicz na wylocie?
Jacek Czaputowicz na wylocie?

Sprawa robi się poważna. Okazuje się bowiem, że jeden z ministrów w rządzie Prawa i Sprawiedliwości znajduje się na wylocie. Pisze o tym „Rzeczpospolita”, która podaje, że dni polityka są policzone.

Prawo i Sprawiedliwość pozostaje u władzy od 2015, gdy w wyborach parlamentarnych uzyskało większość w Sejmie. Ówczesny wynik był sporym zaskoczeniem, ponieważ u władzy pozostawała Platforma Obywatelska, której politycy byli niemal pewni zwycięstwa w głosowaniu.

Ich nastrój nieco się pogorszył po tym, jak w wyborach prezydenckich w 2015 roku zwyciężył Andrzej Duda, który zdetronizował Bronisława Komorowskiego. Cały czas nie wierzyli jednak, że PiS może ich pokonać. Na ich nieszczęście, właśnie tak się stało i do władzy doszli Jarosław Kaczyński i spółka.

Rządy PiS zyskują różne oceny. Niektórzy twierdzą, że przywracają one godność Polakom, inni, że narażają na śmieszność na świecie. Co do jednego zgodni są jednak niemal wszyscy Polacy. Chodzi o dyplomację w wykonaniu partii rządzącej, która oceniana jest bardzo negatywnie.

Czołowy minister na wylocie!

„Rzeczpospolita” podaje, że na wylocie z rządu znajduje się jeden z czołowych ministrów, Jacek Czaputowicz, który pełni funkcję szefa MSZ. Polityk od dłuższego czasu budzi krytyczne opinie. Niechęć do niego wzmógł dodatkowo szczyt bliskowschodni w Warszawie oraz konflikt z Izraelem.

Jak czytamy na łamach „Rzepy”, Jacek Czaputowicz może nie przetrwać zbliżającej się wielkimi krokami rekonstrukcji rządu związanej z wyborami do Parlamentu Europejskiego. Choć on sam nie kandyduje, to jednak w PiS istnieje scenariusz jego wymiany razem z ministrami, którzy zdobędą mandaty – jak np. szef MSWiA, Joachim Brudziński.

– Losy ministra się ważą – mówi w rozmowie z „Rz” jedna z osób z bliskiego otoczenia PiS. Dziennikarze podają również, że czwartkowe, długie expose, które wygłosił minister Czaputowicz zostało „nawet w PiS przyjęte drwinami”.

ZOBACZ:
Wygrała milion w polskich "Milionerach"! Musiała odpowiedzieć na to pytanie

Wiele wskazuje więc na to, że Jacek Czaputowicz podzieli los swojego poprzednika Witolda Waszczykowskiego. Jego praca również została oceniona negatywnie, a on sam zdymisjonowany ze swojego stanowiska.

2 KOMENTARZE

  1. Czaputowicz na dużo gorszy jest od Waszczykowskiego,nic nie robi dla dobra Polski,przynajmniej Waszczykowski bardzo się starał.Ale jak się pozbyć Gowina z rządu,tego szyderczego i uszczypliwego polityka,któremu mało 15 tys zł.miesięcznie.U tuska wszystko robił na złość i teraz nic nie robi,a udaje wielkiego mądrala.Załkiem zamienić Gowina i koniec !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here