Agnieszka Holland chwali PiS! Nie uwierzycie za co

Agnieszka Holland chwali PiS
Agnieszka Holland chwali PiS

Od 2015 roku PiS jest krytykowane nie tylko przez opozycję parlamentarną. Tak jak nie tylko przez opozycję pozaparlamentarną. Rządzących ostro atakują także artyści sympatyzujący z „obrońcami demokracji”. Jedną z najbardziej znanych i poważanych w środowisku antyPiS jest reżyserka Agnieszka Holland.

Cztery lata temu aż trudno było uwierzyć, że niektóre środowiska bronią demokracji jeszcze zanim PiS zdążyło wykonać jakikolwiek ruch. Komitet Obrony Demokracji powstawał zanim jeszcze rząd Beaty Szydło w praktyce się uformował.

Początkowy sukces tego ruchu zapewne w dużej mierze wynikał ze wsparcia znanych osób. Regularnie z KOD-em maszerowała Maja Ostaszewska, pojawiał się także Kuba Wojewódzki, Daniel Olbrychski czy wreszcie Agnieszka Holland.

Ta ostatnia narzeka nie tylko na „Polskę PiS„, ale i na ogólną atmosferę panującą w kraju. Nasz kraj nie podoba jej się do tego stopnia, że kiedyś wypowiedziała legendarne dziś słowa: „W Polsce jest tak duszno jakby ktoś puszczał ciągle bąki”. Rzecz jasna obrazowała w ten sposób, jak fatalnie czuje się w swojej ojczyźnie.

Agnieszka Holland chwali PiS. 500 plus to korupcja polityczna?

Przedstawiliśmy już ogólny stosunek pani Holland do Polski i obecnej władzy. Jednakże czasami znana reżyserka robi w swoich wypowiedziach wyjątki. I tak tym razem udało się PiS-owi otrzymać od światowej sławy artystki pochwałę. Agnieszka Holland zdobyła się na kilka ciepłych słów nie tylko o jednym z najszerzej krytykowanych programów Prawa i Sprawiedliwości. Docenia także rozsądne zarządzanie budżetem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polityk twierdzi, że Putin niedługo zaatakuje kraje UE! Wskazał je z nazwy

Okazuje się, że flagowy program socjalny PiS, 500 plus, to coś, za co mogą partię rządzącą chwalić nawet najzagorzalsi jej przeciwnicy. Agnieszka Holland w swoim, zawiłym stylu, uzasadniła, dlaczego popiera wprowadzony przez obecny rząd program socjalny.

CZYTAJ TAKŻE:
Gessler rozwścieczyła internautów. Zadrwiła z Polaków biorących 500 plus

Rzecz jasna najpierw zaznaczyła, że – jej zdaniem – Polska jest obecnie krajem „psutym” i trudno czuć się w nim dobrze. Przyznała jednak, że są rzeczy, które PiS robi dobrze. – Mam dużo pretensji do ludzi, którzy obecnie sprawują władzę. Niezależnie od tego, że pewne rzeczy robią dobrze – oceniła.

Dopytywana przez dziennikarkę „Dziennika Gazety Prawnej”, co ma na myśli, wyjaśniła: – Niektóre działania redystrybucyjne – na przykład 500 plus. Podobno sprawne zarządzanie podatkami. Nie umiem tego ocenić, ale zakładam, że tu nie kłamią. Wyczucie, że ludzie mają potrzeby aksjologiczne i potrzebę wspólnoty.