Sprawca masakry w Nowej Zelandii: „To może się zacząć w Polsce”

Brenton Tarrant, sprawca masakry w Nowej Zelandii
Brenton Tarrant, sprawca masakry w Nowej Zelandii

Mrożące krew w żyłach ostrzeżenie od sprawcy masakry w Nowej Zelandii. Dwukrotnie przywołuje Polskę. Twierdzi, że był już w naszym kraju. Brenton Tarrant napisał manifest, w którym wyjaśnia swoje motywacje.

O strasznej tragedii, która rozegrała się w Nowej Zelandii wciąż mówi cały świat. W strzelaninach, do których doszło w dwóch meczetach w Christchurch zginęło 49 osób, a 20 jest rannych. Światowe media wciąż rozważają nad motywacjami sprawcy.

Tymczasem on sam nie ukrywa, co nim kierowało. Szaleniec opublikował niesamowicie długi manifest. Czytamy w nim m.in. o powodach ataku. Pojawia się ponadto wątek polski, który nas powinien interesować najbardziej. Jak się okazuje, terrorysta odwiedził nasz kraj.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Skandaliczny tekst w „Gazecie Wyborczej”. Instrukcja dla opozycji, jak oszukiwać wyborców

Brenton Tarrant, sprawca masakry w Nowej Zelandii ostrzega m.in. Polskę

Jednak to nie sam fakt, że szaleniec grasował po Polsce, jest najbardziej wstrząsający. Brenton Tarrant ostrzega bowiem, że już wkrótce w Polsce może rozegrać się coś strasznego. Obok naszego kraju wymienianych jest kilka innych europejskich państw.

ZOBACZ!
Węgrzy zachwyceni. Morawiecki bardzo miło zaskoczył Orbana

Polska wymieniona jest w 74-stronicowym manifeście pt. „Wielka Wymiana: W drodze do nowego społeczeństwa” dwukrotnie.

– Nie znajdziesz żadnej ulgi, ani na Islandii, ani w Polsce, ani w Nowej Zelandii, ani w Argentynie, ani na Ukrainie, nigdzie na świecie. Wiem, bo tam byłem – stwierdza Brenton Tarrant rozpisując się o konieczności podjęcia walki o „nowe społeczeństwo”.

Ten ruch może rozpocząć się w Polsce, Austrii, Francji, Argentynie, Australii, Kanadzie, a nawet Wenezueli, ale rozpocznie się na pewno, a kiedy to się stanie, bądź gotowy stanąć za swoimi ludźmi, z pełną mocą swoich sił – czytamy ponadto w manifeście zamachowca.

Już wcześniej w sprawie pojawiły się polskie wątki. Na swojej broni Brenton Tarrant zamieścił bowiem związane z Polską symbole. Na zdjęciach widać m.in. napis z nazwiskiem Feliksa Kazimierza Potockiego – polskiego hetmana, który walczył w bitwach z Turcją pod Wiedniem i Parkanami za czasów Jana III Sobieskiego. Polskie służby specjalne badają czy zamachowiec był kiedykolwiek w naszym kraju.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]

8 KOMENTARZE

  1. Ja dopiero teraz czuję to bezpieczeństwo w Polsce jak rządzi PiS a na czele Prokurator generalny Ziobro.Nie rozumiem po co i dla czego morderca z N.Z. miałby uderzyć na Polskę .Już opozycja nie ma argumentów na sianie propagandy to używa idiotycznych chwytów.

  2. jaki szaleniec?działał w dobrej wierze…jezeli to nie była fałszywa flaga ,,,w celu rozbrojenia kraju”‚to moim zdaniem dobrze zrobił i to nie jest szaleniec…

  3. On miał na mysli aby polacy zaczeli odstrzelać tych morcderców islamskich w Polsce zanim sie rozmnożą jak u innych i kraj straci kontrolę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here