Skandal przed ważnym meczem. Austriacy nie wpuszczą Polaków na stadion!

Wiedeń. Polscy kibice nie wejdą na mecz Austria - Polska
Wiedeń. Polscy kibice nie wejdą na mecz Austria - Polska / fot. screen TVN24

WIEDEŃ. Oburzające doniesienia ze stolicy Austrii. Władze tamtejszej federacji wykonują bardzo niemiły gest wobec kibiców z naszego kraju, którzy chcieliby obejrzeć na żywo mecz Austria – Polska. Szczególnie pokrzywdzona będzie liczna austriacka Polonia. Mecz rozpocznie się 21 marca o 20:45.

Rozpoczynającym się eliminacjom do Euro 2020 towarzyszą w Polsce ogromne nadzieje. Po fatalnym mundialu oraz spadku do dywizji B Ligi Narodów, chcemy w końcu się podnieść. Wszyscy jesteśmy ciekawi, jak podopieczni Jerzego Brzęczka poradzą sobie w najbliższych meczach o punkty.

Gdy wydawało się, że jedynym naszym zmartwieniem będzie znalezienie sposobu na pokonanie reprezentacji Austrii, pojawiły się kolejne problemy. Otóż – wszystko na to wskazuje – tym razem na wiedeńskim stadionie Polacy nie wykrzyczą gromkiego „gramy u siebie”.

Mecz Austria – Polska. Dlaczego polscy nie zostaną wpuszczeni na stadion?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ile zarabia Robert Lewandowski? Piłkarz wreszcie to powiedział

Nie ulega wątpliwości, że Ernst Happel Stadion wypełniłby się polskimi kibicami niemal równie gęsto, co austriackimi. Być może to właśnie żywiołowość oraz liczebność polskiej publiczności przeraziła władze austriackiej federacji.

Bo – i to jest niestety niemal pewna informacja – kibice reprezentacji Polski nie wejdą do austriackich sektorów. Nasi rodacy mieszkający we Wiedniu i okolicach nie obejrzą biało-czerwonych na żywo, mimo iż kupili już wejściówki.

Polacy na zachodzie mają ten problem niemal za każdym razem. W krajach, w których żyje wielu imigrantów znad Wisły, takie traktowanie fanów naszej reprezentacji to norma. Tak było w Danii, podczas ostatnich eliminacji do mistrzostw świata, gdzie Duńska Federacja Piłkarska (DBU) nie zgodziła się, aby fani w polskich barwach mogli wejść na sektory gospodarzy.

ZOBACZ!
TVN24 zaznacza: zamachowiec był blondynem o jasnej karnacji

Stało się tak mimo tego, iż mieszkali w Danii i mieli zakupione bilety. Pod stadionem w Kopenhadze doszło wtedy do licznych starć Polaków z policją. Niestety teraz sytuacja może się powtórzyć, tym razem w stolicy Austrii. Sprzedaż biletów na mecz do polskiego sektora gości (tzw. klatka) była prowadzona w naszym kraju.

Polacy mieszkający w Austrii nabyli jednak wejściówki w inny sposób, np. na stronach austriackiej federacji, na sektory gospodarzy. Teraz mają obawy, czy zostaną wpuszczeni, mimo posiadania ważnych biletów. Na mecz Austria – Polska który 21 marca odbędzie się na Ernst Happel Stadion zostało sprzedanych już 35 tysięcy biletów. Zatem jest niemal pewne, że w dzień spotkania wiedeński stadion zostanie zapełniony do ostatniego miejsca.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]

2 KOMENTARZE

  1. Kiedyś „jeden Autriak” napisał „Mein Kampf” i w niej swoje credo dot. m.innymi Polaków, skutkiem czego ludzkość wyciągnęła z tego „dzieła” pewne i dość ciężkie konsekwencje tak, że wreszcie mamy od ponad siedemdziesięciu czterech lat w Europie pokój i spokój.Wprowadzania ograniczeń narodowościowych na stadionach sportowych pod jakimkolwiek pretekstem niczego dobrego nie wróży szczególnie z tego powodu,że to właśnie tam zakiełkował w Austrii ludobójczy faszym, który rozlał sie po Ewuropie..Wprawdzie nasi kibice będa tam w „klatce’, ale czy też będą musieli dodatkowo mieć na rękawie wyszytą literę „P”??

  2. Kto takie bzdury wymyslil? Normalnie kibice polscy beda wpuszczani na stadion. Sektor c i d od poczatku byla informacja ze to sektor dla fanow z Austri gdzie bedzie prowadzony doping. I na te sektory bez barw narodowych tez beda kibice polscy wpuszczani. Teraz jak ktos chce kupic bilet przez austriacki zwiazek to musi posiadac obywatelstwo austiackie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here