Skandal przed ważnym meczem. Austriacy nie wpuszczą Polaków na stadion!

Wiedeń. Polscy kibice nie wejdą na mecz Austria - Polska
Wiedeń. Polscy kibice nie wejdą na mecz Austria - Polska / fot. screen TVN24

WIEDEŃ. Oburzające doniesienia ze stolicy Austrii. Władze tamtejszej federacji wykonują bardzo niemiły gest wobec kibiców z naszego kraju, którzy chcieliby obejrzeć na żywo mecz Austria – Polska. Szczególnie pokrzywdzona będzie liczna austriacka Polonia. Mecz rozpocznie się 21 marca o 20:45.

Rozpoczynającym się eliminacjom do Euro 2020 towarzyszą w Polsce ogromne nadzieje. Po fatalnym mundialu oraz spadku do dywizji B Ligi Narodów, chcemy w końcu się podnieść. Wszyscy jesteśmy ciekawi, jak podopieczni Jerzego Brzęczka poradzą sobie w najbliższych meczach o punkty.

Gdy wydawało się, że jedynym naszym zmartwieniem będzie znalezienie sposobu na pokonanie reprezentacji Austrii, pojawiły się kolejne problemy. Otóż – wszystko na to wskazuje – tym razem na wiedeńskim stadionie Polacy nie wykrzyczą gromkiego „gramy u siebie”.

Mecz Austria – Polska. Dlaczego polscy nie zostaną wpuszczeni na stadion?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ile zarabia Robert Lewandowski? Piłkarz wreszcie to powiedział

Nie ulega wątpliwości, że Ernst Happel Stadion wypełniłby się polskimi kibicami niemal równie gęsto, co austriackimi. Być może to właśnie żywiołowość oraz liczebność polskiej publiczności przeraziła władze austriackiej federacji.

Bo – i to jest niestety niemal pewna informacja – kibice reprezentacji Polski nie wejdą do austriackich sektorów. Nasi rodacy mieszkający we Wiedniu i okolicach nie obejrzą biało-czerwonych na żywo, mimo iż kupili już wejściówki.

Polacy na zachodzie mają ten problem niemal za każdym razem. W krajach, w których żyje wielu imigrantów znad Wisły, takie traktowanie fanów naszej reprezentacji to norma. Tak było w Danii, podczas ostatnich eliminacji do mistrzostw świata, gdzie Duńska Federacja Piłkarska (DBU) nie zgodziła się, aby fani w polskich barwach mogli wejść na sektory gospodarzy.

CZYTAJ TAKŻE:
TVN24 zaznacza: zamachowiec był blondynem o jasnej karnacji

Stało się tak mimo tego, iż mieszkali w Danii i mieli zakupione bilety. Pod stadionem w Kopenhadze doszło wtedy do licznych starć Polaków z policją. Niestety teraz sytuacja może się powtórzyć, tym razem w stolicy Austrii. Sprzedaż biletów na mecz do polskiego sektora gości (tzw. klatka) była prowadzona w naszym kraju.

Polacy mieszkający w Austrii nabyli jednak wejściówki w inny sposób, np. na stronach austriackiej federacji, na sektory gospodarzy. Teraz mają obawy, czy zostaną wpuszczeni, mimo posiadania ważnych biletów. Na mecz Austria – Polska który 21 marca odbędzie się na Ernst Happel Stadion zostało sprzedanych już 35 tysięcy biletów. Zatem jest niemal pewne, że w dzień spotkania wiedeński stadion zostanie zapełniony do ostatniego miejsca.