Zamieszanie w warszawskim Ratuszu. Radio Zet: możliwa dymisja

Rafał Trzaskowski i Paweł Rabiej zrobili zamieszanie wokół LGBT
Rafał Trzaskowski i Paweł Rabiej zrobili niemałe zamieszanie wokół LGBT

W ostatnich kilkunastu dniach rozmawiamy niemal wyłącznie o karcie LGBT. Inicjatywa panów rządzących Warszawą po raz kolejny mocno podzieliła społeczeństwo. W tym jednak przypadku nawet niektóre osoby o lewicowych poglądach stwierdzają, że to przesada. Rafał Trzaskowski i Paweł Rabiej przeżywają ciężki okres. Radio Zet donosi nawet o możliwej dymisji.

Zaledwie kilka miesięcy po wyborach samorządowych, a w stołecznym Ratuszu już panuje chaos. Zbyt odważne i zabarwione ideologicznie inicjatywy nie umacniają pozycji Rafała Trzaskowskiego. Wręcz przeciwnie, nawet część jego wyborców łapie się za głowę.

Bo miały być mosty, obiekty sportowe, wsparcie dla ofiar złodziejskiej reprywatyzacji… Tymczasem jednym z pierwszych dużych projektów obecnych władz miasta jest deklaracja LGBT. Zgodzimy się chyba, że są dziś w stolicy bardziej palące problemy.

Rafał Trzaskowski i Paweł Rabiej pod ostrzałem. Radio Zet: możliwa dymisja

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rabiej: Polacy chcą homo-adopcji. Czy na pewno? (ZAGŁOSUJ)

Choć sam pomysł wprowadzenia karty LGBT wywołał ogromne zamieszanie, to Paweł Rabiej nie miał zamiaru cofać się ani o krok. A wręcz brnie w to dalej. Słowa o konieczności umożliwienia adopcji osobom homoseksualnym tylko pogorszyły sprawę.

Jest to bowiem postulat, co do którego nie ma zgodności nawet w ramach środowisk LGBT. Zdecydowana większość Polaków wyznaje starą zasadę: „niech robią co chcą, byle dzieci nie adoptowali”. Stąd też forsowanie zmiany prawa w tej akurat kwestii to polityczny strzał w stopę. O jego możliwych, opłakanych skutkach, pisze serwis Radio Zet.

„Góra” musi reagować szybko, bardzo szybko. Chociażby po to, by Rafał Trzaskowski nie został znienawidzony przez wspaniałą większość warszawiaków już w pierwszych miesiącach urzędowania. Dlatego pojawiły się postulaty, by – w związku z kontrowersyjnymi słowami o homo-adopcji – odwołać Pawła Rabieja ze stanowiska wiceprezydenta Warszawy.

Co na to politycy Koalicji Europejskiej? – Decyzja o ewentualnej dymisji wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja po jego wypowiedzi o adopcji dzieci przez pary jednopłciowe należy do prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego – powiedział w niedzielę, cytowany przez Radio Zet, szef sztabu wyborczego KE Marcin Kierwiński (PO). Zatem ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył, że krótka przygoda Rabieja z Ratuszem może wkrótce dobiec końca.

Jakie słowa Pawła Rabieja tak spolaryzowały opinię publiczną? – Więc jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci – mówił kilka dni temu wiceprezydent stolicy.

  1. Za te słowa możesz pójść do więzienia. Polityk ostrzega
  2. Tego nikt się nie spodziewał. Trzaskowski pochwalił polityka PiS
  3. Skandal przed ważnym meczem. Austriacy nie wpuszczą Polaków na stadion!