„Jak oduczyć cygankę kraść”? Pracownicy Lidla nie mieli litości (WIDEO)

Jak oduczyć cygankę kraść, Pracownicy sklepu Lidl mieli pomysł
Jak oduczyć cygankę kraść, Pracownicy sklepu Lidl mieli pomysł

Klip o tytule „jak oduczyć cygankę kraść” daje do myślenia. Pracownicy jednego ze sklepów Lidl postanowili skarcić nieuczciwe kobiety. Morał jest prosty: pójście na skróty – czyli złodziejstwo, zamiast uczciwej pracy – nigdy nie kończy się dobrze.

Stereotypy nie biorą się znikąd. Choć nie można generalizować i stygmatyzować całych społeczności, to jedna z mniejszości etnicznych w Polsce ma wyjątkowo złą opinię.

Cyganie lub, jak kto woli, Romowie, nie cieszą się zaufaniem większości Polaków. Pod filmami, na których uwieczniono ich zorganizowane akcje okradania marketów czy zwykłych ludzi, internauci nie mają litości. Romowie w Polsce trudnią się głównie handlem ulicznym, a cyganki wróżeniem z kart. Podobnie jest w całej Europie.

„Jak oduczyć cygankę kraść”? Pracownicy sklepu Lidl mieli pomysł

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Andrzej Grabowski szokuje fanów „Kiepskich”. „Czy to nie jest chamstwo?”

Jednakże, niestety, dla wielu wciąż kradzież jest najbardziej atrakcyjnym sposobem na życie. I choć najczęściej udaje się uniknąć odpowiedzialności, to tym razem szczęścia zabrakło. Ten cygański duet na długo zapamięta swoją akcję.

„Dwie Cyganki ukradły coś w Lidlu. Rozprawy jeszcze nie było, ale panie już zostały ukarane” – czytamy w krótkim opisie filmu na YouTube.

Panie, które połakomiły się na „darmowy” towar, zostały… zamknięte w przysklepowym składziku na odpady. Jeden z pracowników włoskiego Lidla wszystko nagrał. Na filmie widać, jak wściekłe są kobiety, które – mimo wyraźnego zakazu – próbowały ukraść sklepowe mienie.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here