Z

Zapytali Trzaskowskiego o homo-małżeństwa. Rabiej się zdziwi

Zapytali Trzaskowskiego o homo-małżeństwa. Rabiej się zdziwi
Rafał Trzaskowski był gościem audycji w Radiu ZET. Podczas rozmowy prezydent Warszawy pytany był o legalizację małżeństw homoseksualnych. Jego wypowiedź może zdziwić wiceprezydenta stolicy, Pawła Rabieja.

Kilka dni temu bardzo głośno zrobiło się na temat wywiadu, którego „Dziennikowi Gazecie Prawnej” udzielił wiceprezydent Warszawy, Paweł Rabiej.

– Nie jestem zwolennikiem zmieniania społeczeństwa na siłę, więc jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci – mówił wówczas Paweł Rabiej.

Jego słowa skomentował wówczas Rafał Trzaskowski, który opublikował na Twitterze wpis. Przyznał w nim, że zdyscyplinował swojego zastępcę.

– Wypowiedzi wykraczające poza program Koalicji Europejskiej mogą zniszczyć nasz wysiłek w walce z nienawiścią. Poleciłem wiceprezydentowi P. Rabiejowi zajęcie się wyłącznie zadaniami, które mu wyznaczyłem – napisał na Twitterze.

Rafał Trzaskowski o homo-małżeństwach

Podczas rozmowy przeprowadzonej na antenie Radia ZET Rafał Trzaskowski komentował swoją decyzję o podpisaniu karty LGBT. Jak przyznał, nie żałuje tego posunięcia.

– Mam dosyć czekania na to, czym będzie PiS szczuł w kolejnych miesiącach, dlatego że PiS się generalnie zajmuje napuszczaniem Polaków na Polaków. I gdyby nie było karty LGBT, to by się znalazł jakiś inny pretekst – powiedział.

Dopytywany, czy decyzją o podpisaniu deklaracji nie strzelił w kolano Koalicji Europejskiej odparł, że była to jego autonomiczna decyzja. Podkreślił też, że Grzegorz Schetyna, lider PO, wiedział o zamiarze podpisania karty LGBT.

W trakcie wywiadu Rafał Trzaskowski pytany był o kwestię legalizacji związków partnerskich oraz małżeństw homoseksualnych. I o ile w pierwszym przypadku wypowiedział słowa, które Pawłowi Rabiejowi mogą przypaść do gustu, o tyle w drugiej kwestii jego zastępca może być nieco zdziwiony. Trzaskowski oświadczył bowiem, że popiera legalizację związków partnerskich, natomiast jeżeli chodzi o małżeństwa homoseksualne – zaczął kluczyć.

– Nie dam się wkręcić w to, co w tej chwili próbuje zrobić PiS. (…) My rozmawiamy o walce z nienawiścią, rozmawiamy o walce z hejtem – oświadczył nie udzielając konkretnej odpowiedzi polityk.

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ