Zapadła decyzja ws. przyjazdu Putina do Polski!

Władimir Putin już wie. Michał Rachoń i TVP w opalach?

Władimir Putin może przyjechać do Polski. Taka informacja pojawiła się na początku lutego. Dziś wiadomo już, czy rosyjski prezydent zawita do kraju nad Wisłą.

Na początku lutego Bartosz Cichocki, wiceszef polskiego MSZ, był gościem Roberta Mazurka w porannej audycji na antenie radia RMF FM. Dziennikarz pytał polityka o to, czy Polska powinna zaprosić Władimira Putina na uroczystości związane z 80. rocznicą II Wojny Światowej, które odbędą się nad Wisłą.

Cichocki przyznał, że polskie władze powinny uczynić taki krok. Dodał również, że on sam będzie rekomendował takie rozwiązanie.

– Tak, oczywiście. Taka będzie rekomendacja (MSZ- przyp. red.), kiedy Kancelaria Prezydenta o to zapyta. Za taką rekomendacją ja bym się opowiadał, kiedy Kancelaria Prezydenta o to zapyta – powiedział polityk odpowiadając na pytanie Roberta Mazurka.

Cichocki dodał również, że na tamten moment takie zapytanie ze strony Andrzeja Dudy do MSZ jeszcze nie wpłynęło.

Władimir Putin przyjedzie do Polski? Jest decyzja!

Teraz w całej sprawie pojawiły się nowe informacje. Przekazał je rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski. Okazuje się, iż Władimir Putin do Polski nie przyjedzie.

– Klucz zaproszeń na obchody historycznej rocznicy nie był historyczny. Zaproszenia mają charakter współczesny, a nie historyczny. Wśród krajów zaproszonych, nie ma Rosji – powiedział Błażej Spychalski.

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy dodał też, że na uroczystości do Polski mieli zaproszeni zostać jedynie członkowie Unii Europejskiej, NATO i przedstawiciele krajów Partnerstwa Wschodniego. Obecność przedstawicieli Rosji nie była natomiast przewidziana.

Głos w całej sprawie zabrał rosyjski senator, Władimir Dżabarow. W rozmowie z RMF FM odniósł się on do braku zaproszenia Władimira Putina na uroczystości. Dżabarow twierdzi, że jego kraj nie straci.

– Na pytanie, kto zwyciężył w tej wojnie, kto wyzwalał, trudno będzie im (Polakom – przyp.red) odpowiedzieć. Głównym zwycięzcą był Związek Radziecki, a nas tam nie będzie – oświadczył rosyjski senator.

Dziś wiadomo więc już oficjalnie, że Władimir Putin do Polski nie przyjedzie. Jak oceniacie tę decyzję polskich władz?