Zapadła decyzja ws. przyjazdu Putina do Polski!

Władimir Putin już wie. Michał Rachoń i TVP w opalach?

Władimir Putin może przyjechać do Polski. Taka informacja pojawiła się na początku lutego. Dziś wiadomo już, czy rosyjski prezydent zawita do kraju nad Wisłą.

Na początku lutego Bartosz Cichocki, wiceszef polskiego MSZ, był gościem Roberta Mazurka w porannej audycji na antenie radia RMF FM. Dziennikarz pytał polityka o to, czy Polska powinna zaprosić Władimira Putina na uroczystości związane z 80. rocznicą II Wojny Światowej, które odbędą się nad Wisłą.

Cichocki przyznał, że polskie władze powinny uczynić taki krok. Dodał również, że on sam będzie rekomendował takie rozwiązanie.

– Tak, oczywiście. Taka będzie rekomendacja (MSZ- przyp. red.), kiedy Kancelaria Prezydenta o to zapyta. Za taką rekomendacją ja bym się opowiadał, kiedy Kancelaria Prezydenta o to zapyta – powiedział polityk odpowiadając na pytanie Roberta Mazurka.

Cichocki dodał również, że na tamten moment takie zapytanie ze strony Andrzeja Dudy do MSZ jeszcze nie wpłynęło.

Władimir Putin przyjedzie do Polski? Jest decyzja!

Teraz w całej sprawie pojawiły się nowe informacje. Przekazał je rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski. Okazuje się, iż Władimir Putin do Polski nie przyjedzie.

– Klucz zaproszeń na obchody historycznej rocznicy nie był historyczny. Zaproszenia mają charakter współczesny, a nie historyczny. Wśród krajów zaproszonych, nie ma Rosji – powiedział Błażej Spychalski.

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy dodał też, że na uroczystości do Polski mieli zaproszeni zostać jedynie członkowie Unii Europejskiej, NATO i przedstawiciele krajów Partnerstwa Wschodniego. Obecność przedstawicieli Rosji nie była natomiast przewidziana.

Głos w całej sprawie zabrał rosyjski senator, Władimir Dżabarow. W rozmowie z RMF FM odniósł się on do braku zaproszenia Władimira Putina na uroczystości. Dżabarow twierdzi, że jego kraj nie straci.

– Na pytanie, kto zwyciężył w tej wojnie, kto wyzwalał, trudno będzie im (Polakom – przyp.red) odpowiedzieć. Głównym zwycięzcą był Związek Radziecki, a nas tam nie będzie – oświadczył rosyjski senator.

Dziś wiadomo więc już oficjalnie, że Władimir Putin do Polski nie przyjedzie. Jak oceniacie tę decyzję polskich władz?

Michał Kamiński
Ideowiec. Sercem po prawej stronie, jednak patrzy na świat pod obiektywnym kątem. Zainteresowany głównie polityką krajową. Napisz do autora: [email protected]

17 KOMENTARZE

  1. Jestem bardzo zadowolona- nie chcę tego mordercy Putina w Polsce. Już się wystarczająco naspacerował na sopockim molo. Co do historii, to prawda wyzwolili nas z okupacji niemieckiej ale jednocześnie zniewolili i niech się senator rosyjski nie martwi, damy sobie świetnie radę ze wszystkimi pytaniami i obchodzeniem tej rocznicy bez ciemięzcy Polski. NIECH ŻYJE POLSKA!!!

    2
    1
  2. Trudna sytuacja. Dla rownowagi powinno nie byc tez reprezentacji Niemiec wszak to rocznica rozpoczecia II wojny a nie jej zakonczenia. We wrzesniu 39 bylo dwoch agresorow.

  3. Kadrowy polityk nie utożsamia rządu jakiegoś kraju z narodem.Tak więc zaciska zęby i zaprasza niechcianego polityka aby nie robić sobie niepotrzebnych wrogów w sąsiednim narodzie.

  4. To jest tak rodziców się nie wybiera i sąsiadów. Co do Putina jest to dobry polityk a co on jest winny jak chłopaka na świecie nie było , stworzyło się zło komunizm i to samo zabijalo ludzi

  5. Ludzie czy wam się pokój znudził?Ciągle pieprzycie o 3 W.Św. A do kościoła pomodlić się odegnać złe myśli.CHCECIE ZAGŁADY????!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here