Austria pokonana! Piękny gest polskich piłkarzy po meczu (WIDEO)

0
Wiedeń, Austria - Polska , Euro 2020

WIEDEŃ. Właśnie zakończyły się pierwsze mecze grupy G eliminacji Euro 2020. Reprezentacja Polski pokonała Austrię 1-0, choć mecz był bardzo ciężki. W drugim spotkaniu naszej grupy Macedonia pokonała u siebie Łotwę 3-1.

21 marca 2019, 20:45 – Wiedeń (Ernst-Happel-Stadion)
Austria 0-1 Polska
Krzysztof Piątek 68

Spotkanie rozpoczęło się od dominacji gospodarzy. Austria prowadziła grę, nasi rywale rozgrywali swoje akcje zdecydowanie odważniej. Biało-czerwoni byli nieco wycofani. Jednakże z czasem wyglądaliśmy coraz lepiej.

Szczególnie Kamil Grosicki na lewym skrzydle napsuł Austriakom sporo krwi. I to właśnie dzięki jego dośrodkowaniu zdobyliśmy pierwszą i jedyną bramkę w tym meczu. Strzelcem – wprowadzony zaledwie kilka minut wcześniej Krzysztof Piątek.

El. Euro 2020: Austria – Polska 0-1

Piłkarze naszej reprezentacji dostarczyli ogromnej radości bardzo licznej Polonii zamieszkującej Wiedeń i całą Austrię. Nasi rodacy niemalże stanowili większość na stadionie Ernsta Happela w stolicy Austrii. Tradycyjnie z trybun niosło się „gramy u siebie, Polacy gramy u siebie”! I być może to właśnie żywiołowy doping rodaków poniósł naszych piłkarzy do zwycięstwa.

A łatwo nie było. Musieliśmy do ostatnich sekund drżeć o wynik. Austriacy naciskali naprawdę mocno i tylko świetna postawa Wojciecha Szczęsnego w bramce uchroniła nas przed utratą punktów. Mogliśmy dobić Austrię jeszcze kilkanaście minut przed końcem, ale świetnego prostopadłego zagrania Roberta Lewandowskiego nie wykorzystał Krzysztof Piątek.

Na szczęście się udało! A po meczu nasi piłkarze wykonali piękny gest wobec dziesiątek tysięcy polskich kibiców, którzy zjawili się tego wieczoru na stadionie. Wszyscy reprezentanci podeszli do trybuny wypełnionej rodakami, by podziękować im za bardzo cenne wsparcie.

Widać to w materiale wideo poniżej (warto oglądać do końca!).