Polityk z rządu PiS mówi o zmianie programu 500+. To byłaby rewolucja!

Onet Rodzina 500 plus likwidacja
500 plus

Będą zmiany w programie 500+? O takiej możliwości mówi jeden z czołowych polityków Zjednoczonej Prawicy. Jeżeli jego plany weszłyby w życie, mielibyśmy do czynienia z prawdziwą rewolucją.

Program 500+ jest niezwykle doceniany przez Polaków. Zgodnie z nim nasi rodacy otrzymują nieopodatkowane 500 złotych miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez kryterium dochodowego. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także na pierwsze lub jedyne dziecko. To nawet 6.000 zł netto rocznego wsparcia dla dziecka. Świadczenie wychowawcze to wsparcie długofalowe. Program Rodzina 500+ to systemowe wsparcie polskich rodzin.

Co jakiś czas mówi się o zmianach w programie. Teraz głos w tej sprawie zabrał jeden z czołowych polityków Zjednoczonej Prawicy, który mówił o tym w rozmowie z TVN24.

Będzie rewolucyjna zmiana w 500+?

Głos ws. programu 500+ w rozmowie z Konradem Piaseckim na antenie TVN24 zabrał minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin.

– Trzeba zastanowić się nad kontekstem, czyli nad alternatywą. Co mówi opozycja? Po pierwsze, że ukradliśmy im program, po drugie, że realizacja tego programu doprowadzi do dewastacji gospodarczej, a po trzecie, że jak dojdą do władzy, to rozdadzą jeszcze więcej. Na tym tle, jako wolnorynkowiec, wolę żeby rządy w Polsce sprawowała Zjednoczona Prawica – powiedział Gowin.

Polityk dodał, że chciałby namówić swoich kolegów z rządu do innego uformowania programu socjalnego. Jak miałby wyglądać?

– Gdyby była alternatywa, zapewne bym namawiał kolegów z rządu do tego, żebyśmy raczej poszli w stronę prodemograficzną, czyli zamiast 500 plus na pierwsze dziecko, to na przykład 1000 złotych na trzecie, bo to jest silny bodziec prodemograficzny – oświadczył Jarosław Gowin.

ZOBACZ!
Michał Adamczyk z Wiadomości TVP zrównał Komorowskiego z ziemią

Na ten moment trudno stwierdzić, czy propozycja Gowina wejdzie w życie. Niemniej jednak pojawiła się kolejna propozycja dotycząca programu. Na dziś wiadomo jednak, że PiS obiecał, iż będzie przyznawał po 500 złotych już na pierwsze dziecko. Jest to pomysł z tzw. „piątki Kaczyńskiego”, która zakłada również „trzynastą emeryturę”, a także rozbudowę połączeń autobusowych na terenie całego kraju.

Michał Kamiński
Ideowiec. Sercem po prawej stronie, jednak patrzy na świat pod obiektywnym kątem. Zainteresowany głównie polityką krajową. Napisz do autora: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here