To będzie klęska PiS! Czołowy minister chce odejść z rządu

To byłaby prawdziwa klęska PiS. Media rozpisują się bowiem o tym, że czołowy minister partii rządzącej chce odejść z rządu. 

Sytuacja jest niezwykle napięta. Media rozpisują się bowiem o kryzysowej sytuacji w PiS. „Fakt” informuje, że na dywanik przez Jarosława Kaczyńskiego wezwany został premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu miał udać się do siedziby partii rządzącej, która mieści się w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej. Na miejscu doszło do ważnej rozmowy, która może dotyczyć całej przyszłości PiS-u.

Cała sytuacja związana jest z medialnymi doniesieniami, które wskazują, iż czołowy minister chce odejść z rządu premiera Morawieckiego. Co ciekawe, piszą o tym media z różnych stron barykady. To dodatkowo wskazuje, iż faktycznie „jest coś na rzeczy”.

To może być klęska PiS. Minister chce odejść z rządu!

„Fakt” informuje, że tematem wspomnianej rozmowy, w której uczestniczyli Mateusz Morawiecki oraz Jarosław Kaczyński był tzw. „piątka Kaczyńskiego”. Chodzi o pakiet obietnic, które podczas konwencji partii rządzącej złożył jej prezes. Zapewnił on m.in., że Polacy otrzymają 500 złotych już na pierwsze dziecko. Emeryci oraz renciści mają dostać z kolei trzynastą emeryturę. Oprócz tego Kaczyński zapowiedział też rozbudowę siatkę połączeń PKS.

„Dziennik Gazeta Prawna” podaje, że weto ws. tych obietnic postawiła minister finansów, Teresa Czerwińska. Miała ona stwierdzić, że zarówno 500+ na każde dziecko, jak i trzynasta emerytura mogą być dużym obciążeniem dla budżetu państwa. To jednak nie koniec, portal wPolityce.pl podaje bowiem, że Teresa Czerwińska oddała się do dyspozycji premiera! 

Te same informacje podaje też dziennik „Fakt”, który cytuje również anonimowych polityków PiS. Ci twierdzą, że partia może nie pozwolić na to, aby Teresa Czerwińska odeszła z rządu. Ich zdaniem wówczas mogłoby narodzić się wrażenie, że „piątka Kaczyńskiego” jest na kredyt.

USA zniosą wizy dla Polaków! Jest konkretny termin

Ministerstwo Finansów dementuje doniesienia mediów. Resort podaje, że Czerwińska nie oddała się do dyspozycji premiera, a dziennikarze ubarwiają całą sprawę.

O tym, jak jest naprawdę dowiemy się zapewne niebawem. Jeżeli jednak Teresa Czerwińska faktycznie odejdzie, wówczas będzie to prawdziwa wizerunkowa klęska dla PiS.