Mocne słowa Beaty Szydło o ACTA 2! Była premier zdradza, kto za tym stoi

2
Beata Szydło
Beata Szydło

26 marca 2019 roku Parlament Europejski przegłosował i przyjął ACTA 2. Ustawa oznacza koniec internetu jaki znaliśmy. Beata Szydło jest zdruzgotana głosowaniem i mówi kto do tego doprowadził.

Parlament Europejski przyjął dyrektywę ACTA 2. Oznacza to, że internet, który dotąd znaliśmy odejdzie w zapomnienie. ACTA 2 doprowadzi do ograniczenia wolności słowa. Od teraz także za każde powołanie się na inne medium, trzeba będzie zapłacić dużą kwotę.

Serwisy takie jak Facebook, Instagram czy YouTube będą sukcesywnie blokować nieprawidłowe treści z powodu cenzury. Oznacza to, że jakakolwiek publikacja na mediach społecznościowych przejdzie przez szereg wytycznych i o dodanie wpisu będzie niezwykle trudno.

CZYTAJ TAKŻE: Szokujące wieści tuż po głosowaniu ws. ACTA. Te serwisy znikną z sieci

To także koniec dla małych mediów. Blogerzy, influenserzy zostaną usunięci i zastąpieni dużymi koncernami. Można więc śmiało stwierdzić, że to koniec niezależnych mediów. Niestety o przyszłości już przesądzono.

ZOBACZ:
Zaskakująca decyzja władz TVP. Pokażą wręczenie Nobla Tokarczuk

Dlaczego doszło do ACTA 2? Beata Szydło wyjaśnia

Warto dodać, że za przyjęciem ustawy głosowali polscy europosłowie spod szyldu Platformy Obywatelskiej. Choć wcześniej głośno wyrażali się o wolności mediów i walczyli, aby nie ograniczono wolności słowa. Wśród ludzi, którzy przyjęli dyrektywę o ACTA 2 są: Danuta Huebner, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Barbara Kudrycka, Julia Pitera, Marek Plura, Bogdan Zdrojewski i Tadeusz Zwiefka.

Swojego rozczarowania przyjęciem ACTA 2 nie kryje Beata Szydło, która o wdrożenie do życia tej ustawy obwinia PO. Była premier w rozmowie z „Polskie Radio 24” powiedziała:

– To uderzenie w wolność słowa! Platforma zapowiadała, że nigdy nie przegłosuje tej dyrektywy. Wczoraj większość polityków PO zagłosowali za tymi rozwiązaniami.

Beata Szydło o ACTA 2 wypowiedziała się stanowczo. Można więc wywnioskować, że politycy Platformy Obywatelskiej po raz kolejny się skompromitowali, twierdząc, że nie popierają ustawy, a na głosowaniu pokazali co innego.

2 KOMENTARZE

  1. Przecież to normalka jak zawsze co innego deklarują a co innego realizują i udają głupów ,że wszystko jest w porządku -brak słów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here