Koalicja Europejska upada? Koalicjantka wytyka publiczne kłamstwo

Miała być potężna siła, która raz na zawsze odsunie PiS w cień. Tymczasem obserwujemy grupę polityków niebywale nieporadnych i nieskoordynowanych. Przykro patrzeć, jak Koalicja Europejska drży w posadach. Ze szerokim uśmiechem na twarzy zapewne obserwuje to Jarosław Kaczyński. Tym bardziej, że największy wygrany wyborów samorządowych – Rafał Trzaskowski – w ostatnich tygodniach przysparza opozycji samych kłopotów.

Dla prezesa Prawa i Sprawiedliwości kolejne wielkie inicjatywy opozycji są jak polityczne prezenty. Było „pospolite ruszenie” w postaci KOD-u. Dziś mało kto o tym ruchu pamięta. Był gabinet cieni, który miał „intensywnie pracować”. Zapomniał o nim chyba nawet Grzegorz Schetyna. I wreszcie Koalicja Europejska.

Zewsząd docierały głosy alarmujące o tym, że zrzeszenie w koalicji ugrupowań o tak skrajnie różnych przekonaniach to proszenie się o kłopoty. Nikt jednak nie chciał słuchać tych ostrzeżeń. Najważniejsze było zsumowanie punktów poparcia wszystkich możliwych ugrupowań, byle doścignąć PiS.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: To koniec SLD? Partia właśnie podjęła zaskakującą decyzję

Cel ten, przynajmniej na razie, jest dość odległy. Natomiast sprawdzają się najczarniejsze prognozy. Bo sytuacja, w której jeden z liderów koalicyjnego obozu, tuż przed wyborami, wprost zarzuca partnerowi kłamstwo, to ewenement na skalę europejską.

POPULARNE  Obywatele Polski i Niemiec połączą siły? OGROMNA mobilizacja ws. ACTA 2!

Rafał Trzaskowski przyłapany na kłamstwie. Koalicja Europejska drży w posadach

Rafał Trzaskowski otrzymał sowitą reprymendę od rzeczniczki Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Anna Maria Żurowska bez ogródek wytknęła ewidentne kłamstwo prezydentowi Warszawy. Polityk Platformy Obywatelskiej przekazał bowiem opinii publicznej nieprawdziwe informacja, co szybko wychwyciła Żurowska.

„Absolutna większość zadeklarowała że będzie w EPP. Dwie osoby mówia, że będzie im trudno wejść do EPP. Absolutna większość, 98% wszystkich kandydatów, deklaruje, że trudno im będzie wejść do EPP. Reszta wejdzie do EPL” – mówił w jednym z wywiadów Rafał Trzaskowski.

Bolesna riposta nadeszła szybko. I to z jego własnego obozu politycznego. Anna Maria Żurowska, rzeczniczka SLD, wprost zaprzeczyła słowom Trzaskowskiego. Zapewnia ponadto, że największa lewicowa partia w Polsce wcale nie wybiera się do Europejskiej Partii Ludowej.

„Uprzejmie proszę Rafała Trzaskowskiego o niekolportowanie nieprawdziwych informacji. NIKT startujący do PE z rekomendacji SLD z list Koalicja Europejska NIE PRZYSTĄPI do EPP. Stosowne oświadczenie zostanie przedstawione przez kandydatów na Radzie Krajowej SLD” – przekazała na Twitterze Anna Maria Żurowska. To kolejne tarcia w ramach KE. Wcześniej wybuchł mały konflikt ws. warszawskiej deklaracji LGBT.

  1. Węgrzy znów zachwycili. Na trybunach „Polska, Polska”! (WIDEO)
  2. Zaskoczenie? Leszek Miller zdradził, kogo poprze w wyborach prezydenckich
  3. Mocne słowa Beaty Szydło o ACTA 2! Była premier zdradza, kto za tym stoi
  4. Koalicja eurosceptyczna powiększa się. Dołączyła znana aktywistka

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: