Węgrzy znów zachwycili. Na trybunach „Polska, Polska”! (WIDEO)

Węgrzy skandowali: Polska, Polska!
Węgrzy skandowali: Polska, Polska!

Bracia Węgrzy nie przestają zaskakiwać. Jak nie Budapeszt przystrojony na biało-czerwono, to bardzo miłe okrzyki na trybunach w czasie spotkań międzynarodowych. Podczas meczu 2. kolejki eliminacji do mistrzostw Europy w piłce nożnej, stadion w Budapeszcie znów skandował gromkie „Polska, Polska”! Wszystko nagrał obecny na obiekcie Polak.

Przyjaźń polsko-węgierska przybiera różne oblicza. Sympatię czują do siebie nie tylko obywatele obu państw, ale i politycy, którzy spotykają się bardzo często. Bliska współpraca i partnerstwo sprawiają, że Węgrzy witają Polaków z otwartymi ramionami i vice versa.

Nasi bratankowie z południa w niedzielę mieli powody do radości. Ich reprezentacja pokonała bowiem naszpikowaną gwiazdami drużynę Chorwacji w eliminacjach do Euro 2020. Wicemistrzowie świata nie podołali wspieranym przez żywiołową publiczność Madziarom.

Budapeszt oszalał, gdy w 34. minucie Ádám Szalai wyrównał, a na kwadrans przed końcem Máté Pátkai wyprowadził Węgry na prowadzenie. Wyczyn nie byle jaki, bo Chorwaci to przecież srebrni medaliści ubiegłorocznych mistrzostw świata. Tych, na których ekipy węgierskiej nie było wcale, a jak poszło Polakom – każdy widział. Mecz w stolicy Węgier zakończył się wynikiem 2-1 dla gospodarzy.

ZOBACZ:
Zaskoczenie? Węgrzy wskazali, którego narodu nienawidzą najbardziej

Budapeszt oszalał. Węgrzy skandowali: „Polska, Polska”!

Węgrzy nie poprzestali na żywiołowym wspieraniu własnej reprezentacji. Po raz kolejny natomiast wykonali ukłon wobec bratniego narodu polskiego. Niezwykła sprawa – ich reprezentacja wygrywa z jedną z najpotężniejszych ekip globu, a oni „jak gdyby nigdy nic” skandują pozdrowienia dla przyjaciół z północy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Marcin Różalski nie wytrzymał. Tak ostro o feministkach jeszcze nie mówił

Stadion Groupama Aréna wypełnił się do ostatniego miejsca, a więc na trybunach zasiadło blisko 24 tys. widzów. Poniżej nagranie z momentu pięknego zachowania węgierskich kibiców.

ZOBACZ:
Zmiana na stanowisku trenera reprezentacji Polski? Zbigniew Boniek zabiera głos!

Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki! Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát!

  1. Będzie kocioł. Przyjęto uchwałę zakazującą ideologii LGBT!
  2. Jest nadzieja! Premier Morawiecki właśnie zabrał głos ws. ACTA 2
  3. Węgrzy zachwyceni. Morawiecki bardzo miło zaskoczył Orbana

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here