Niemcy przejmują kolejną polską firmę. Generuje gigantyczne zyski

Niemcy przejmują kolejną polską firmę
Niemcy przejmują kolejną polską firmę

Polska prawica od wielu lat ubolewa nad przejmowaniem przez Niemcy najbardziej dochodowych sektorów naszej gospodarki. Ogółem po blisko 15 latach członkostwa Polski w UE została ona została niemal całkowicie opanowana przez obcy kapitał.

Nie mamy wątpliwości, że gdyby nie wieloletnia wyprzedaż rodzimych firm, Polska byłaby znacznie bogatszym krajem. Najbardziej dochodowe sektory naszej gospodarki przynoszą zyski nie państwu i polskim przedsiębiorcom, a inwestorom zagranicznym – najczęściej z zachodu Europy lub Stanów Zjednoczonych.

Wcześniej hipermarkety, cukrownie i mass media, a teraz branża bukmacherska zaczyna być celem naszych zachodnich sąsiadów. Trudno się dziwić, bowiem generuje gigantyczne zyski. Smuci jednak fakt, że nasi przedsiębiorcy tak łatwo pozbywają się dochodowych firm.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Europoseł o antypolskim sojuszu! „Za ACTA 2.0 stoją Niemcy i Francja” 

Niemcy przejmują kolejny dochodowy biznes

Rzecz jasna właściciele prywatnego przedsiębiorstwa mogą zrobić z nim, co tylko im się podoba. Jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że w każdej branży, którą Niemcy „przejmują”, po kilku latach zaczynają dyktować warunki i tworzyć zmowy co do cen czy jakości usług. Po jakimś czasie Polacy stają się niemal skazani na usługi świadczone przez Niemców.

ZOBACZ:
Niestety, stało się. Stokrotka już w obcych rękach

Co tym razem udało się „złowić” inwestorom zza Odry?

Otóż właśnie poinformowano, że firma bukmacherska Totolotek SA zostanie przejęta przez niemiecką spółkę Merkur Sportwetten GmbH. Do sfinalizowania transakcji potrzebna jest zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Totolotek działa w Polsce od 27 lat, a od 2005 r. należał do greckiej grupy Intralot. Nie podano wartości transakcji.

Firma Merkur działa obecnie w kilku krajach Europy – Niemczech, Austrii, Danii i Belgii. Postanowiła rozszerzyć swoją działalność na Polskę z powodu „niezwykłej popularności” zakładów bukmacherskich w naszym kraju.

ZOBACZ:
Wprowadzenie ACTA w Polsce NIEMOŻLIWE? Zwrot akcji ws. dyrektywy!

Jak widać, Niemcy nawet nie ukrywają, że decydują się na taki ruch z uwagi na ogromne zainteresowanie Polaków obstawianiem meczów. I znów pieniądze, które wydajemy na rozrywki, czy – jak kto woli – drobne inwestycje, będą płynąć za granicę. Mimo wszystko gratulujemy dotychczasowym właścicielom Totolotka – korzystnej zapewne – transakcji.

źródło: fakt24.pl

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here