Korwin w formie! Wyjaśnił, dlaczego lewica pożałuje zwalczania katolicyzmu

Robert Biedroń i Janusz Korwin-Mikke, który stanął w obronie katolików
Robert Biedroń i Janusz Korwin-Mikke, który stanął w obronie katolików. Czy Korwin wierzy w Boga?

Zdecydowanie prawicowiec, ale raczej rzadko nazywany konserwatystą. Janusz Korwin-Mikke. Na prawo od niego na polskiej scenie politycznej jest tylko ściana. Choć zabiera głos praktycznie w każdej sprawie, to mało kto kojarzy go z religią. Czy Korwin wierzy w Boga?

Właściwie tylko nieliczni znają odpowiedź na pytanie czy Korwin wierzy w Boga. Rzadko bowiem przedstawia w tej sprawie jakiekolwiek stanowisko. Zrobił to co prawda kilka lat temu. Jednak, tradycyjnie, nastawienie lidera partii Wolność jest niebanalne.

Czy Korwin wierzy w Boga?

Otóż okazuje się, że Janusz Korwin-Mikke należy – jak sam stwierdził – do „prawicy laickiej”. Szybko wyjaśnił, co to znaczy. I przyznać trzeba, że to bardzo oryginalne, a przy tym logiczne podejście tak do wiary, jak i do polityki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Korwin-Mikke znów szokuje. Powiedział, co sądzi o warszawskiej karcie LGBT

„Należę do tzw. prawicy laickiej. To znaczy: sam jestem katolikiem i wysoko cenię rolę religii w społeczeństwie, ale zdecydowanie sprzeciwiam się ingerencji Kościołów (z rzymsko-katolickim na czele) w politykę, a już w żadnym przypadku nie chowam się za sutannę” – przyznał szczerze kilka lat temu JKM. Dziś z kolei w bardzo czytelny sposób wyjaśnił, dlaczego lewica pożałuje tego, że zwalcza w Polsce katolicyzm.

Sensacyjne zmiany! Prezes Kaczyński oficjalnie ogłosi je w sobotę

Janusz Korwin-Mikke w obronie katolicyzmu. Lewica pożałuje?

Janusz Korwin-Mikke gościł w czwartek w telewizji wRealu24. Rozmowa dotyczyła m.in. feministek i dziwnego pojmowania demokracji przez skrajną lewicę. Usłyszeliśmy też dającą do myślenia przepowiednię znanego polityka.

„Ludzie się jednoczą w walce przeciwko tym idiotom” – powiedział o proteście przeciwko deklaracji LGBT+, w którym sam uczestniczył, Janusz Korwin-Mikke. Ostrzegł także Roberta Biedronia i skupionych wokół niego ludzi. Na pytanie, jak to wszystko się skończy, JKM stwierdza: – Przyjdą muzułmanie i zrobią porządek. „Ja chcę powiedzieć jasno ludziom typu pan Biedroń. Oni walczą z katolicyzmem. Ale katolicy już tak nie przestrzegają tych przykazań. Stary testament mówi wyraźnie, że samcołożników trzeba karać śmiercią. I my, katolicy, tego nie przestrzegamy, natomiast muzułmanie… traktują to dosłownie” – mówił lider partii Wolność.

Rakotwórczy produkt w Lidlu i Biedronce? Media alarmują

Dodał dla porządku, że w Koranie jest napisane, że musi być co najmniej dwóch świadków takiej egzekucji. To właśnie Janusz Korwin-Mikke jako pierwszy pytał, już wiele lat temu (gdy „moda” na homoseksualizm dopiero wchodziła do Polski), co będzie, gdy radykalni muzułmanie na naszych ulicach natkną się na Marsz Równości.

  1. Świetny wynik partii KORWiN! Jesienią podbije Sejm?
  2. Katolicy wstrząśnięci. Franciszek pokazał przerażający gest
  3. Niemcy przejmują kolejną polską firmę. Generuje gigantyczne zyski
  4. Ukraina: sensacyjny faworyt wyborów prezydenckich! Kraj czeka rewolucja
  5. Gasiuk-Pihowicz zapowiada wyjazd z Polski. Wiemy, dokąd się wyprowadzi
OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: redakcja@otopress.pl
3
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x