Rakotwórczy produkt w Lidlu i Biedronce? Media alarmują

Biedronka i Lidl
Biedronka i Lidl

Media w Polsce, m.in. „Najwyższy czas!” alarmują. W serwisie nczas.com czytamy o rakotwórczych produktach, które są dostępne w sklepach sieci Lidl i Biedronka. Okazuje się jednak, że można je kupić w zdecydowanej większości sklepów w kraju.

Znaczna większość Polaków robi zakupy w dużych sieciach supermarketów. Bowiem od wielu lat małe, osiedlowe sklepy stanowią mniejszość. Wielkopowierzchniowe dyskonty to wygoda i bardzo często niższe ceny. A statystycznie to właśnie na nie większość z nas zwraca szczególną uwagę.

Biedronka i Lidl? Nie tylko!

W związku z tak częstym odwiedzaniem sklepów sieci Lidl czy Biedronka, Polacy coraz bardziej interesują się jakością produktów w nich oferowanych. Stąd też media często zamieszczają publikacje, które ich dotyczą. Tym jednak razem okazało się, że nie tylko w tych popularnych sieciach, ale w większości sklepów, czyha realne niebezpieczeństwo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Oburzające. Biedronka okłamała Polaków?

Co może dziwić. Bo przecież żyjemy w czasach, gdzie wytyczne odnośnie produktów spożywczych są bardzo restrykcyjne. I niestety te ostrzeżenia nie są wyolbrzymione. Głos w sprawie zabiera nawet Agency for Research on Cancer (Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem).

Biedronka w tarapatach. Jak się z tego wytłumaczą?

Jak podaje focus.pl, naukowcy alarmują, że w ostatnim czasie wzrosła liczba zachorowań na raka jelita grubego wśród młodych ludzi. Przyczyn tego zjawiska ma być znaczny wzrost konsumpcji produktów o konkretnym składzie – alarmuje nczas.com

Chodzi o produkty (głównie napoje), przy produkcji których wykorzystano syrop glukozowo-fruktozowy, zwany inaczej syropem kukurydzianym. Naukowcy coraz bardziej zgodnie twierdzą, że ten tani zamiennik cukru to wręcz trucizna.

Nie tylko nowotwory, ale i otyłość

Bardzo niebezpieczny dla zdrowia syrop glukozowo-fruktozowy zawierają – oprócz słodzonych w ten sposób napojów – także słodycze, niektóre rodzaje pieczywa, sałatki, konserwy i ciastka. Można go znaleźć nawet w tańszych piwach! A technologia wciąż idzie do przodu i niewykluczone, że w branży spożywczej znajdą dla tego syropu kolejne zastosowania.

Na domiar złego już dawno udowodniono, że ten składnik powoduje otyłość. To właśnie oszczędzanie producentów żywności na składnikach w dużej mierze doprowadziło do niewyobrażalnej otyłości ponad 70% społeczeństwa w Stanach Zjednoczonych. Europejczycy niestety gonią Amerykę w tej niechlubnej statystyce.

  1. „Jak oduczyć cygankę kraść”? Pracownicy Lidla nie mieli litości (WIDEO)
  2. To trzeba zobaczyć. Właściciel sieci Biedronka szczerze o Polakach
  3. Międzynarodowy skandal. Lidl oszukał Polaków? Oto, jak się tłumaczą