Koniec bardzo krótkiej przygody. Adam Nawałka właśnie stracił pracę

Adam Nawałka zwolniony z Lecha
Adam Nawałka zwolniony z Lecha

To była bardzo krótka – nawet jak na warunki polskiej ligi – przygoda. Były selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka, został zwolniony ze stanowiska trenera Lecha Poznań. Klub ze stolicy Wielkopolski notuje w ostatnich tygodniach fatalne wyniki.

Przez kilka lat Nawałkę uważano za jednego z najlepszych trenerów w Polsce. Sukcesy z reprezentacją i świetny PR sprawiały wrażenie całkowitego profesjonalizmu. I faktycznie, Adam Nawałka bardzo poważnie traktuje swoją pracę. Do tego stopnia, że nawet piłkarze przyznają, iż jego wielogodzinne analizy potrafią być męczące.

Choć wydawało się, że władzom Lecha Poznań szybko spłaci się zatrudnienie Nawałki, to rzeczywistość okazała się brutalna. „Kolejorz” w ostatnich tygodniach niemal wyłącznie przegrywał. W dodatku wczoraj w Kielcach zagrał przeciwko Koronie tragicznie (0-0). Kibice zgodnie przyznali, że był to najnudniejszy mecz od lat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Robert Lewandowski uderza w Nawałkę! Mocne słowa o mundialu

Fatalne nastroje poznańskich kibiców tylko na chwilę poprawiło wymęczone zwycięstwo 1-0 z Arką Gdynia 3 marca. Od tego czasu drużyna Nawałki notowała same porażki, w tym upokarzające 0-3 z Górnikiem Zabrze.

Adam Nawałka zwolniony z Lecha Poznań

Prawdopodobnie na decyzji o zwolnieniu trenera zaważyło właśnie to spotkanie. Starcia Lecha z Koroną dosłownie nie dało się oglądać. Obie drużyny prezentowały szokująco niski poziom, jednak ekipa z Poznania wypadła szczególnie blado. Bardziej, niż gospodarze.

W lipcu 2018 media spekulowały o możliwym zatrudnieniu Adama Nawałki na stanowisku trenera przez Legię Warszawa. 25 listopada podpisał kontrakt z Lechem Poznań, który miał trwać do 30 czerwca 2021.

Jednak ktoś w Poznaniu postanowił powiedzieć „dość”. I wydaje się, że tym razem Adam Nawałka nie będzie tak rozchwytywany, jak tuż po zakończeniu przygody z kadrą narodową. Bo zarówno w grze kadry w ubiegłym roku, jak i w poczynaniach Lechitów pod wodzą selekcjonera, nie było widać szans na poprawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here