Żarty się skończyły. Paweł Rabiej stanie przed sądem

Paweł Rabiej zostanie pozwany przez Ordo Iuris
Paweł Rabiej zostanie pozwany przez Ordo Iuris

Jeszcze kilka lat temu znany tylko wąskiemu gronu, później z bycia posłem Nowoczesnej, dziś już jako inicjator „deklaracji LGBT”. Paweł Rabiej zasłynął w ostatnich tygodniach szczególnie. Czy pozytywnie, czy negatywnie – to tradycyjnie kwestia sporna. Natomiast w jednej z wypowiedzi ewidentnie przesadził, na co reaguje Instytut Ordo Iuris.

Choć, w rozumieniu mass mediów, to prawica słynie z mowy nienawiści, to przedstawiciele drugiej strony też nie przebierają w słowach. Dobitnie przekonujemy się o tym właśnie w obliczu ideologicznego sporu, który – jak by nie patrzeć – zainicjowały środowiska LGBT.

Rafał Trzaskowski i Paweł Rabiej – bez konsultacji społecznych – przystąpili do wdrażania inicjatyw faworyzujących osoby o odmiennej orientacji. Planują także wprowadzenie tzw. edukacji seksualnej w stołecznych szkołach, już dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Na to nie godzi się znaczna większość konserwatywnego społeczeństwa. Ponadto oponują politycy czy… przedstawiciele świata sportu (na przykład Zofia Klepacka).

Będzie pozew. Paweł Rabiej obraził kurator oświaty

Jednak pewni ludzie nie uznają sprzeciwu. Bo gdy małopolska kurator oświaty szczerze wyraziła swoje zdanie o inicjatywach LGBT, Paweł Rabiej nie szczędził jej niemiłych słów. Wiceprezydent Warszawy napisał o Barbarze Nowak: „Jest bigotką, homofobką i antysemitką, podobnie jak jej mąż, zresztą ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej”.

– Trudno w to uwierzyć, ale żyjemy w czasach, w których za stanowczą obronę bezpieczeństwa dzieci można stać się ofiarą agresywnej nagonki. Przekonała się o tym małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, która odważnie sprzeciwiła się seksualizacji uczniów w szkołach – przekazuje Ordo Iuris.

Instytut, w specjalnym komunikacie prasowym, zapowiada: „Pozywamy wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja”.

– Barbara Nowak określiła wdrażane Deklaracją LGBT+ standardy WHO jako dokument propedofilski. Spokojnie i rzeczowo odczytywała w mediach kuriozalne zalecenia organizacji, zgodnie z którymi 6-letnie dziecko ma zrozumieć pojęcie „akceptowalne współżycie, akceptowalny seks”, a uczeń w wieku 9-12 lat ma nauczyć się „skutecznego stosowania prezerwatyw i środków antykoncepcyjnych, podejmowania świadomych decyzji dotyczących uzyskiwania bądź nie doświadczeń seksualnych, brania odpowiedzialności za bezpieczne i przyjemne doświadczenia seksualne” – przekazuje Ordo Iuris.

– Wypowiedź kurator oświaty przekonała osoby, które nie dowierzały informacjom o skandalicznych treściach zawartych w warszawskim dokumencie. To ostatecznie skompromitowało Deklarację LGBT+ firmowaną przez Rafała Trzaskowskiego oraz jego zastępcę Pawła Rabieja – przypomina przedstawiciel Instytutu Jerzy Kwaśniewski.

Z treści oświadczenia jasno wynika, że Ordo Iuris ubolewa nad faktem, że merytoryczne argumenty kurator Barbary Nowak, wiceprezydent stolicy skwitował jedynie wiązanką „epitetów”.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]