Ujawniono, ile Polacy zarabiają w Holandii. Dramat

Polacy bardzo często wyjeżdżają do pracy do Holandii. Tam zajmują się głównie rolnictwem, ale i wykonują pewne zadania w fabrykach czy hurtowniach. Serwis o2.pl podał, ile zarabiają w Kraju Tulipanów nasi rodacy.

Holandia to państwo położone w zachodniej Europie. Polacy od wielu lat wyjeżdżają tam do pracy. I o ile kiedyś najpopularniejszym kierunkiem były Niemcy, tak teraz spora część naszych rodaków udaje się właśnie do Kraju Tulipanów.

Najczęściej wykonują tam prace związane z rolnictwem. Ma to związek z faktem, iż ten sektor gospodarki jest w Holandii bardzo mocno rozwinięty. Kraj słynie bowiem z produkcji kwiatów czy płodów rolnych. Polacy pomagają więc przy sadzeniu, pieleniu, czy zbieraniu plonów.

Serwis o2.pl postanowił sprawdzić, ile zarabiają pracownicy, którzy podjęli pracę w Holandii i jak na tym tle prezentują się Polacy.

Ile zarabia się w Holandii? Nasi rodacy nie mają powodów do zadowolenia

Ile zarabia się w Holandii? To wyjaśnia serwis o2.pl, który informuje, że w tym zachodnim państwie pracuje 178,7 tys. Polaków.

– To zdecydowanie największa grupa obcokrajowców zatrudnionych w tym kraju. Na kolejnych miejscach znajdują się Niemcy (45,8 tys.), Belgowie (28,4 tys.) i Rumuni (23,4 tys.) – piszą dziennikarze serwisu, którzy dodają, że wynagrodzenia dla naszych rodaków w żadnym wypadku nie są powodem do dumy.

Okazuje się bowiem, że ponad 80% Polaków zarabia w Holandii mniej niż 15 euro za godzinę, a 18 % dostaje płacę godzinową poniżej 10 euro.

POPULARNE  Michał Piróg ujawnił, że został "ojcem". Wyjaśniamy, o co chodzi

– Tak wynika z nowego raportu holenderskiego Centralnego Biura Statystycznego – pisze o2.pl.

Obok Polaków podobnie niskie pensje mają inni obywatele Europy Środkowej oraz Wschodniej. Na pytanie „ile zarabia się w Holandii” bez entuzjazmu mogą odpowiedzieć bowiem Bułgarzy, Rumuni i Węgrzy. W przypadku każdej z tych nacji odsetek osób zarabiających poniżej 15 euro za godzinę jest jednak niższy niż 80 %.

Najwięcej w Holandii zarabiają Brytyjczycy, Belgowie, Francuzi i Niemcy. Ci jednak pracują w branżach, które są po prostu lepiej płatne. Analogicznie więc są w stanie „wyciągać” wyższe pensje.

Więcej TUTAJ.

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: