Niewiarygodne! 500 plus to przy tym pikuś, PiS przedstawił nowy program

0
Poparcie dla 500+

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Kadzidle okazała się kolejną przełomową! Znów przemawiał prezes Jarosław Kaczyński, znów wtórował mu premier Mateusz Morawiecki. I znów przedstawiono nowy, sensacyjny program socjalny PiS, który wybrzmi w poszczególnych grupach społecznych jeszcze głośniej, niż 500 plus.

Opozycja obmyśla plan zdetronizowania Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei na konwencji partii rządzącej znów ważą się losy przyszłości milionów Polaków. Najwidoczniej obecna władza nie ma zamiaru zatrzymywać się we wdrażaniu kolejnych programów socjalnych.

Nie pamiętamy, kiedy ostatnio rząd RP usiłował tak hojnie obdarowywać obywateli. Flagowym programem PiS było 500 plus. Jednakże w kolejnych latach rządów obserwujemy stopniowe jego rozszerzanie oraz przedstawianie nowych – nie bójmy się tego słowa – sensacyjnych inicjatyw.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polska zdradzona na oczach świata! Czarnecki ujawnia, co zaszło w Brukseli

Bo przyznać trzeba, że 150 tysięcy plus robi większe wrażenie, niż „jakieś tam” 500 plus. O co chodzi i kto może liczyć na tak gigantyczne wsparcie? I wreszcie, czy takowe będzie musiał państwu zwrócić?

ZOBACZ:
Anita Włodarczyk opuszcza Warszawę. "Wszystko przez Trzaskowskiego"

Mała miejscowość Kadzidło na Mazowszu (powiat ostrołęcki) gości dziś prawdopodobnie najgłośniejszą konwencję polityczną w kraju. Prawo i Sprawiedliwość przedstawia swoje kolejne propozycje dla obywateli. Wydarzenie odbywa się rzecz jasna w ramach kampanii wyborczej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Nowy program PiS! Jeszcze głośniejszy, niż 500 plus?

Najpierw prezes Jarosław Kaczyński mówił o nierównym traktowaniu polskich rolników w UE. „Polscy rolnicy są w Unii dyskryminowani!” – brzmiał lider partii rządzącej. Następnie obiecał rychło zmienić ten stan rzeczy. Obiecał ponadto nieco zapomnianej przez poprzednie władze grupie społecznej, że polska wieś i polskie miasto będzie żyło na tym samym poziomie. Premier Morawiecki wtórował szefowi PiS i… zapowiedział coś ekstra!

ZOBACZ:
Warto wiedzieć! Oto 5 oznak, że Twój partner Cię zdradza

„Chcemy, żeby polska wieś miała dopływ świeżej krwi. Stąd regulacja, że jeśli młody rolnik do 40 roku życia przejmuje gospodarstwo, to dostanie od państwa 150 tys. zł bezzwrotnej pomocy. To bardzo konkretna pomoc” – mówił Mateusz Morawiecki. I tym zapewne tchnął nadzieję w serca dziesiątek tysięcy rolników.

Ponadto rząd chce wyrównać szanse polskich przetwórców w rywalizacji z zagranicznymi gigantami. „Przygotowaliśmy regulacje, dzięki której mały przetwórca dostanie dopłatę nawet do 500 tys. zł na różnego rodzaju przedsięwzięcia. Znaczące środki, które pomogą małym przedsiębiorcą funkcjonować na tym rynku” – zapowiadał szef rządu.

Czy opozycja nazwie to „kupowaniem wyborców”, czy nie, to faktem jest, że polska wieś najprawdopodobniej zareaguje na te działania PiS w jeden sposób. Natomiast politykom z przeciwnej strony barykady walka o głosy nie idzie już tak dobrze. Na retoryce antyPiS jedzie się coraz trudniej, a spory wewnątrz Koalicji Europejskiej tylko pogarszają sprawę.