Zobaczysz, a nie uwierzysz. Czarzasty powiedział prawdę o Koalicji Europejskiej

Czarzasty prosi, by nie pytać o program

Dzieje się. Kampania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego trwa już pełną parą. Czołowe partie biją się o głosy, przedstawiają inicjatywy i oczywiście zawzięcie atakują przeciwników. Jednak na konwencji Koalicji Europejskiej Włodzimierz Czarzasty chyba lekko się zagalopował.

Różne rzeczy działy się w ostatnich latach w polskiej polityce. Naprawdę przeróżne. Projektów politycznych i koalicji w przeróżnych kombinacjach również było bez liku. Ich przedstawiciele wymyślali i wymyślają coraz bardziej „innowacyjne” sposoby na zdobywanie głosów rodaków.

Tym jednak razem ktoś się ewidentnie zagalopował. Piszemy „ktoś”, bo chcemy wierzyć, że lider SLD Włodzimierz Czarzasty, tak doświadczony i w wielu kręgach szanowany polityk, nie wymyślił swojej płomiennej przemowy sam.

Kampania trwa w najlepsze. Czarzasty każe nie pytać o program

O co chodzi? Zacznijmy od początku i w telegraficznym skrócie przejdźmy do sedna. Otóż od wielu miesięcy politycy i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości zarzucają zjednoczonej przeciw rządowi opozycji… brak programu wyborczego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niewiarygodne! 500 plus to przy tym pikuś, PiS przedstawił nowy program

Odpieranie tych zarzutów nie zawsze wychodzi przedstawicielom opozycji. Zatem – najwidoczniej – ktoś w obozie antyrządowym doszedł do niecodziennego, acz genialnego w swej prostocie wniosku. Skoro ciągle pytają o nasz program, a także o to w czym jest on lepszy od pisowskiego, to po prostu powiedzmy im, żeby przestali o to pytać.

Brzmi jak kiepski dowcip? Służymy materiałem wideo:

Tak. Włodzimierz Czarzasty naprawdę to powiedział. „I nie pytajcie nas się, czy mamy lepszy czy gorszy program, niż PiS! My mamy tolerancję” – wykrzyczał podczas dzisiejszej konwencji Koalicji Europejskiej, z całkiem poważną miną, szef Lewicy.

Zaskakujące słowa jak na jedną z twarzy obozu, który od dawna podejrzewany jest na prawicy o brak programu. Jeśli faktycznie nie był to żart, to należy docenić szczerość.