Radosław Sikorski obejrzał Wiadomości TVP. I nie wytrzymał

Radosław Sikorski wściekły po obejrzeniu Wiadomości TVP
Radosław Sikorski wściekły po obejrzeniu Wiadomości TVP

Napisać, że Wiadomości TVP nie cieszą się na opozycji sympatią, to nic nie napisać. Główny program informacyjny telewizji publicznej okrzyknięto tubą propagandową partii rządzącej. Radosław Sikorski spróbował jednak zasiąść przed telewizorem w sobotni wieczór, choć sam odradza oglądanie kanałów TVP. Po wszystkim wrażenia opisał w serwisie Twitter.

Kampania przed wyborami do PE trwa w najlepsze. A były szef polskiej dyplomacji, Radosław Sikorski, skupia się nie tylko na spotkaniach z wyborcami czy konwencjach. Po kolejnym, ciężkim dniu kampanii, śledzi również media, nawet te przez siebie nielubiane.

W sobotni wieczór, o 19.30, polityk KE włączył Wiadomości TVP. I chyba żałuje, bo tuż po obejrzeniu materiałów przygotowanych przez dziennikarzy z Woronicza, musiał wyżyć się w serwisie Twitter. Polityk nie ukrywa, że program obejrzał z obrzydzeniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zobaczysz, a nie uwierzysz. Czarzasty powiedział prawdę o Koalicji Europejskiej

Radosław Sikorski obejrzał Wiadomości TVP. I eksplodował na Twitterze

Sikorskiemu najbardziej nie spodobał się sposób, w jaki TVP relacjonowało dzisiejsze konwencje największych partii. Przypomnijmy, że w sobotę konwencja PiS odbyła się w niewielkim Kadzidle, a Koalicji Europejskiej – w Warszawie.

ZOBACZ:
Dlaczego Sikorski poszedł z komunistami? Wyborca zadał mu to pytanie!

Radosław Sikorski uznał Wiadomości TVP za program tak zakłamany, że wręcz zastanawia się, jak wiele jego twórcy muszą wypić, by tłumić wyrzuty sumienia. Rzecz jasna nie zabrakło również porównań do działań partii komunistycznych.

„Obejrzałem relacje Wiadomości @TVP z dzisiejszych konwecji @pisorgpl i @KObywatelska. Co za bezwstydna propagandowa jaczejka. Nawet nie udają jakichkolwiek standardów dziennikarskich. Ile oni muszą pić żeby znieczulać sumienia” – grzmi w serwisie Twitter Radosław Sikorski.

Fani idą mu w sukurs. Jeden z followersów Sikorskiego dopowiada, że nie trzeba znieczulać czegoś, czego się nie ma. Inny dodaje, że oprócz sumienia, dziennikarze TVP nie mają również wstydu, ani poczucia przyzwoitości. Pani Barbara z kolei (z flagami UE i LGBT przy nicku) pyta retorycznie „od kiedy szmaty mają sumienia”.

  1. Niewiarygodne! 500 plus to przy tym pikuś, PiS przedstawił nowy program
  2. Paweł Królikowski pod lewackim ostrzałem. Wszystko przez jedną decyzję
  3. Chorwaci przepraszają Polskę. Pokazały to największe media