Korwin uciszył wszystkich. Jednym zdaniem podsumował strajk nauczycieli

Janusz Korwin-Mikke. Konfederacja, a Andrzej Duda i sojusz z PiS
Janusz Korwin-Mikke. Konfederacja, a Andrzej Duda

Kraj żyje buntem ludzi oświaty. Strajk nauczycieli zdominował w ostatnich dniach i tygodniach debatę publiczną. Również i my raz po raz cytujemy kolejne osoby zabierające głos w tej sprawie. Jednak trzeba przyznać, że wpisem sprzed chwili Janusz Korwin-Mikke – mówiąc kolokwialnie – pozamiatał towarzystwo.

Politycy okładają się na argumenty. Dla jednych – strajk jak najbardziej zasadny. Inni doszukują się motywacji politycznych Sławomira Broniarza i innych działaczy ZNP. W mediach społecznościowych wrze, Polacy korespondencyjnie skaczą sobie do gardeł.

A Janusz Korwin-Mikke? On, w swoim stylu, lekkim piórem, podsumowuje całe to zamieszanie oszczędzając słowa. Dostrzega bowiem, że cały ten rozgardiasz angażuje nas wszystkich na tyle, że zapominamy, o czyje dobro powinna toczyć się ta walka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Matecki upublicznił przygniatające fakty. Co na to opozycja i ZNP?

Janusz Korwin-Mikke krótko podsumował strajk nauczycieli

Lider partii Wolność (KORWiN) zamieścił wpis tuż po publikacji wywiadu, w którym clou całego protestu przybliżyła doświadczona nauczycielka, cytowana dziś w portalu otopress.pl (Zobacz: Pierwszy taki wywiad. Nauczycielka zdradza prawdę o strajku ZNP [WIDEO]).

ZOBACZ!
Apolityczny Sławomir Broniarz. Oto jak nazwał przeciwników strajku

Chodzi mianowicie o to, że w tej niekończącej się walce, zarówno politycy, jak i związkowcy, przestali dostrzegać dzieci. Janusz Korwin-Mikke na swoim profilu w serwisie Facebook zamieścił właśnie zdjęcie modlącej się młodzieży w wieku wczesnoszkolnym, z wymownym opisem.

„Niedziela. Dzieci modlą się żarliwie, by jutro był strajk” –  przekazał prześmiewczo Korwin-Mikke.

Opis genialny w swojej prostocie. Obrazuje, jak dziecinne są dziś pory dorosłych. Ani jedna, ani druga strona nie chce odpuścić. A jedyną korzyść w tej sytuacji odnoszą jak na razie uczniowie, którym nie chce się chodzić do szkoły.

Marcin Palion
Szeroka gama zainteresowań, działy: show-biznes, polityka, sport. Redaktor naczelny OTOPRESS, jednocześnie prezes grupy OTO360. Napisz do autora: [email protected]