Opozycja wyśmiewa „Świnia+”. Riposta polityka PiS zamknie im usta

Opozycja wyśmiewa program PiS. Zbigniew Kuźmiuk ripostuje
Opozycja wyśmiewa program PiS. Zbigniew Kuźmiuk ripostuje

Od niespełna doby politycy i sympatycy ugrupowań opozycyjnych pokładają się ze śmiechu. Wszystko to w związku z nowymi propozycjami PiS dla rolników. Przeciwnicy rządu prześmiewczo określają je „programem Świnia+”. Jednak zręcznie ripostuje Zbigniew Kuźmiuk z Prawa i Sprawiedliwości.

Przychylni opozycji internauci uwielbiają takie momenty. Prezes Jarosław Kaczyński publicznie powiedział o kolejnych programach „plus” na tuczniki czy krowy. Nie mogło obejść się bez prześmiewczych wpisów, memów i „podrasowanych” cytatów.

Pojawiają się pytania, co z baranami i innym bydłem. Inni, już w znacznie poważniejszym tonie, dopytują o podwyżki dla nauczycieli. Wtem znów włączają się ci dowcipni i zwracają, uwagę, że każdy nauczyciel, który nabędzie 20 krów, dostanie dodatkowe 10 tys. zł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Apolityczny Sławomir Broniarz. Oto jak nazwał przeciwników strajku

Jednak Zjednoczona Prawica niezbyt przejmuje się tymi docinkami. Władze koalicji rządzącej zdają się całkiem poważnie podchodzić do prac nad programami wsparcia dla rolników. Już na konwencji prezes PiS mówił, że chce, by polski rolnik był traktowany w Unii na równi z tymi, którzy napędzają gospodarki innych państw. Teraz Zbigniew Kuźmiuk wtóruje prezesowi i wyjaśnia, że nie tylko Polska chce działać w ten sposób.

ZOBACZ:
Radosław Sikorski obejrzał Wiadomości TVP. I nie wytrzymał

Kuźmiuk: Polska nie jest jedyna

Sam Kaczyński co prawda do żartów internautów i polityków Koalicji Europejskiej się nie odniósł. Zrobił to natomiast eurodeputowany z ramienia Prawa i Sprawiedliwości – Zbigniew Kuźmiuk. I ujawnił dane, które zamkną – a przynajmniej powinny zamknąć – usta krytykom.

„Programy, które internet prześmiewczo nazwał „świnia+” i „krowa+” są realizowane w obecnej perspektywie finansowej 2014-2020 np. w Rumunii, Finlandii, we Włoszech, ze swoich kopert narodowych w ramach WPR, te kraje przeznaczyły na ten cel ok.1,5 miliarda euro” – przekazał Kuźmiuk.

Jego wpis polubił między innymi Patryk Jaki, który również często ripostuje „dowcipne” zaczepki przeciwników rządu.