Wojciech Sumliński skomentował wystąpienie Magdaleny Adamowicz

Wojciech Sumliński i Magdalena Adamowicz
Wojciech Sumliński i Magdalena Adamowicz

Za tydzień miną 3 miesiące od śmierci Pawła Adamowicza. Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że żona zamordowanego prezydenta Gdańska, Magdalena Adamowicz, powalczy o mandat w PE startując z list Koalicji Europejskiej. Dziennikarz Wojciech Sumliński postanowił skomentować ten fakt oraz wystąpienie wdowy po gospodarzu stolicy Pomorza.

Wojciech Sumliński to jeden z głównych wrogów elit III RP. Poważnie podpadł Bronisławowi Komorowskiemu i Donaldowi Tuskowi. Jako dziennikarz śledczy ujawnił mnóstwo afer i tajemnic, głównie polityków przynależących obecnie do obozu lewicowo-liberalnego.

Sumliński napisał m.in. książki „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”, „Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera” i wydane w ubiegłym roku „Niebezpieczne związki Donalda Tuska”. Informacje zawarte w tych publikacjach mrożą krew w żyłach. Przeczytamy tam m.in. o kontaktach czołowych polskich polityków z obcym wywiadem czy ludziach znikających bez śladu na polityczne zlecenie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Korwin uciszył wszystkich. Jednym zdaniem podsumował strajk nauczycieli

Wojciech Sumliński oburzony słowami wdowy. Magdalena Adamowicz o mowie nienawiści

Znany dziennikarz, w związku z posiadaną wiedzą, nie przepada za obecną opozycją. Stąd też nie mógł się powstrzymać, gdy zobaczył wystąpienie Magdaleny Adamowicz na konwencji Koalicji Europejskiej. Zapowiadała ona m.in., że w Brukseli będzie walczyć z mową nienawiści.

To poszło NA ŻYWO. Patryk Jaki popłynął, opozycja siedziała jak wryta

Na pomorskiej konwencji PO Magdalena Adamowicz zapowiedziała, że z jej osobistej tragedii musi wyjść przesłanie: „Dość z bezpodstawnym oskarżaniem innych”. – Krew znowu się polała. Opamiętajmy się wreszcie. Niech każdy wie, że hejt nie jest wolnością słowa. Hejt zabiera nam wolność słowa. Hejt niszczy nasze życie i burzy wspólnotowość. Uniemożliwia współpracę i ogranicza nasz rozwój – mówiła Adamowicz.

Te słowa sprawiły, że rzadko udzielający się w mediach społecznościowych Wojciech Sumliński postanowił zareagować. Przywołał najpierw konkretny cytat z wypowiedzi wdowy po Pawle Adamowiczu.

– „2 tysiące godzin temu Paweł Adamowicz, mój mąż, został ugodzony nożem” – rozpoczęła Magdalena Adamowicz swą mowę na konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej. Prosty przekaz wskazujący na formę prowadzenia kampanii wyborczej i budowania politycznego zasięgu – na trumnie męża – przekazał na Facebooku oburzony Sumliński.

– Jak najbardziej mieści się to w kanonie działań PO – skwitował dziennikarz. Tak stanowcza reakcja na słowa kandydatki Koalicji Obywatelskiej może dziwić, bowiem Wojciech Sumliński bardzo rzadko ripostuje w tak bezpośredni sposób.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: redakcja@otopress.pl