Ten nauczyciel oświadczył, że nie strajkuje. Nagle dostał taką wiadomość

Strajk nauczycieli ZNP
Strajk nauczycieli ZNP

Trwa strajk nauczycieli. I prawdopodobnie potrwa jeszcze długo. Związek Nauczycielstwa Polskiego nie ma bowiem zamiaru ustąpić ani na krok. Sławomir Broniarz, szef tej organizacji, mówi o tym wprost. Z kolei strona rządowa zapewnia, że w tej chwili nie jest w stanie spełnić wszystkich żądań związkowców.

Wczoraj tylko „Solidarność” przystała na propozycje przedstawione przez wicepremier Szydło. ZNP i Forum ZZ postanowiły kontynuować strajk. Tysiące szkół w Polsce jest nieczynnych, polskie szkolnictwo jest w stanie dosłownego paraliżu.

Dodatkowo optymizmem nie napawa fakt, że nastroje w kraju ulegają stopniowej polaryzacji. Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz stał się dosłownie wrogiem publicznym z punktu widzenia zwolenników rządu. Z kolei środowiska wspierający strajk nazywają niestrajkujących przedstawicieli oświaty… zdrajcami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Stracili cierpliwość. Politycy PSL: życzymy Schetynie powodzenia

Pod postem Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” informującym o zawarciu porozumienia z rządem dominują komentarze takie jak „Wstyd”, „Zdrajcy!”, Hańba!”. A wrogiem dla środowisk strajkujących i opozycyjnych stał się Ryszard Proksa z „Solidarności”.

ZOBACZ:
Dlaczego Wassermann zniknęła? Właśnie wrzuciła film, który wszystko wyjaśnia

Strajk nauczycieli. „Nie jesteś z nami, więc jesteś przeciwko nam”

Strajkują dziesiątki tysięcy nauczycieli, bo – jak widać – pójście pod prąd wymaga nie lada odwagi. Jednak jeden z nauczycieli z Opola postanowił postąpić nie zgodnie z tłumem kolegów i koleżanek po fachu, ale własnymi przekonaniami.

Co go w związku z tym spotkało? Wszystko opisał w serwisie Twitter. „Taką oto otrzymałem wiadomość od kolegi gdy napisałem, że nie strajkuję, gdyż uważam, że strajk w tej formie jest nieetyczny” – przekazał Młynarski.

I załączył wiele mówiący zrzut ekranu:

„To w takim razie zrzekniesz się tak załatwianych pieniędzy. Pieniądze nieetyczne, niemoralne. Jak je weźmiesz to współudział w złu. Napisz podanie o niepodwyższanie Twoich poborów. Co miesiąc będziesz miał wyrzuty sumienia, że bierzesz Judaszowe pieniądze. Jak idziesz na całość to koniecznie trzeba tak zrobić” – pisał wściekły na decyzję nauczyciela zwolennik strajku. Jak widać, środowisko ZNP jest… dość specyficzne.