Skandaliczne słowa dziennikarza Deutsche Welle o Polakach! MSZ musi reagować

0
Martin Gak z Deutsche Welle kłamie na temat Polaków
Martin Gak z Deutsche Welle kłamie na temat Polaków

Znów będzie afera, bo musi być. Antypolonizm na zachodzie Europy najwyraźniej zatacza coraz szersze kręgi. Kolejni ludzie mający wpływ na opinię publiczną kłamią na nasz temat i w poczuciu bezkarności szkalują naród polski. Tym razem dziennikarz „Deutsche Welle” Martin Gak.

Niewiele dały dyskusje o szerzącym się antypolonizmie. Niewiele dała próba znowelizowania ustawy o IPN. Za granicą nadal pluje się na Polaków i przypisuje najgorsze zbrodnie, z którymi – tutaj wszyscy jesteśmy zgodni – nie mamy nic wspólnego.

Temat „polskich” obozów ucichł na kilka miesięcy, ale niektórzy manipulatorzy nie mają zamiaru odpuszczać. Tym razem przedstawiciel opiniotwórczego tytułu „Deutsche Welle” usiłował brzmieć mądrze wypowiadając się o historii Polski i bieżących wydarzeń w naszym kraju.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ups! ZNP ma problem. Chcieli pieniędzy, premier proponuje coś innego

Skandaliczną wypowiedź, której udzielił Martin Gak, znajdziemy w tekście Andreu Jereza pt. „Europa: Nowa fala antysemityzmu?” na łamach esglobal.org. Gak obraził też Polskę na Twitterze. Sprawę nagłaśnia serwis wPolityce.pl

Co mówi dziennikarz „Deutsche Welle”? Otóż są to słowa tak oszczercze, że gdybyśmy nie przeczytali ich w autoryzowanym wywiadzie, to trudno byłoby uwierzyć, że ktoś mógł wykazać się tak skrajną ignorancją. W mediach społecznościowych tylko dolewa oliwy do ognia.

„Mamy perfekcyjne połączenie islamofobii z antysemityzmem bez Żydów” – mówi Martin Gak dla esglobal.org. Przekonuje ponadto, że w Polsce dokonujemy „samousprawiedliwienia”. Chcemy podobno „usprawiedliwić swój udział w mordowaniu Żydów w czasie II wojny światowej”.

„Widzimy w Polsce samousprawiedliwienie, które przy pomocy prawa zabrania twierdzić, że Polska brała udział w Holokauście” – przekonuje Gak. Słowa te wywołały oczywiste oburzenie. Jednak najemnik niemieckiego giganta medialnego brnie dalej.

W odpowiedzi na krytykę ze strony internautów, Gak pochwalił się na Twitterze następująca teorią: „Polska wyprodukowała więcej kolaborantów niż inne kraje Europy. W Polsce cywile zabijali Żydów jak nigdzie w Europie. Jak żaden inny kraj w Europie trwa w średniowiecznym antysemityzmie”.

źródło: wPolityce.pl