Rodzina Merkel w żałobie. Właśnie nadeszła smutna wiadomość

0
Angela Merkel. Rodzina Merkel w żałobie, śmierć w rodzinie przyszła nagle
Angela Merkel. Rodzina Merkel w żałobie, śmierć w rodzinie przyszła nagle

Właśnie nadeszły wieści, które – nie tylko dla rodziny Merkel – są bardzo smutne. Śmierć wstrząsnęła bowiem nie tylko najbliższymi, ale i całym krajem. Zainteresowanie było tak duże, że informacje potwierdził rzecznik rządu Republiki Federalnej Niemiec.

Zmniejszona aktywność kanclerz Angeli Merkel w ostatnich tygodniach prawdopodobnie nie była przypadkiem. Niemiecka kanclerz spotkała się wczoraj z premier Wielkiej Brytanii Theresą May, ale nic nie dała po sobie poznać. Stąd dziennikarze do końca wahali się, czy pogłoski są prawdziwe. Okazało się, że tak.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Legendarny polityk odchodzi z PO. Powód decyzji przejdzie do historii

Kanclerz Angela Merkel i cała jej rodzina pogrąża się w żałobie. Agencja dpa potwierdza bowiem smutne wieści, które od kilkunastu godzin krążyły u naszych zachodnich sąsiadów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Merkel zadzwoniła do Putina. Zdębiała, gdy usłyszała te słowa

ZOBACZ:
Tragedia. Nauczyciele przerwali strajk, nie żyje uczennica

Rodzina Merkel w żałobie

Otóż Herlind Kasner, matka kanclerz Niemiec Angeli Merkel, nie żyje. Rzecznik niemieckiego rządu potwierdził to w środę agencji dpa. Poprosił jednocześnie o uszanowanie prywatności pani kanclerz i jej rodziny. Ciekawostką jest, że matka pani kanclerz urodziła się na terenie Polski.

Wczoraj o śmierci Kasner pisał tygodnik „SuperIllu” oraz dziennik „Bild”. Informacje te musiały zostać jeszcze zweryfikowane. Dziś jednak mamy już pewność, że smutne wieści są prawdziwe. Kobieta zmarła w wieku 90 lat w mieście Templin. Przy okazji pożegnania seniorki polskie media przypominają o polskich korzeniach matki Angeli Merkel i – co za tym idzie – samej kaclerz.

Angela Merkel ma polskie korzenie. Jej dziadek pochodził z Poznania. Urodzona 8 lipca 1928 roku w Gdańsku żona pastora Horsta Kasnera wyjechała z nim w 1954 roku z Hamburga do Templina w ówczesnej NRD, gdzie kierował on szkołą kaznodziejstwa dla ewangelickich duchownych. Zajęła się wtedy nauczaniem języków obcych, kontynuując tę działalność przez dziesięciolecia. Jej małżonek zmarł w 2011 roku – czytamy na stronie TVN24. Informacje o śmierci Kasner ujawniono z kilkudniowym opóźnieniem.

źródło: Bild.de, tvn24.pl