Nauczyciele nie wystawią uczniom ocen? Zaskakujące słowa (WIDEO)

Strajk nauczycieli trwa od 8 kwietnia. W tym czasie w sieci pojawia się mnóstwo wypowiedzi. Niektóre z nich budzą kontrowersje. Tak jak słowa Sławomira Wittkowicza szefa Branży Nauki, Oświaty i Kultury Forum Związków Zawodowych.

8 kwietnia rozpoczął się strajk nauczycieli. Został on zorganizowany ze względu na fakt, iż rząd nie dogadał się z ZNP i FZZ ws. podwyżek dla pracowników placówek oświatowych. Porozumienie podpisała jedynie Solidarność, jednak na niewiele się to zdało. Strajk nauczycieli rozpoczął się i nie przerwały go nawet egzaminy gimnazjalne, które rozpoczęły się 10 kwietnia.

Wczoraj na antenie RMF FM gościł Sławomir Wittkowicz z FZZ, który zabrał głos ws. strajku. Wypowiedział też słowa, które wprawiły internautów w zdumienie.

Strajk nauczycieli. Sławomir Wittkowicz z nietypową wypowiedzią

Sławomir Wittkowicz komentował trwający strajk nauczycieli. W rozmowie z Marcinem Zaborskim stwierdził m.in., że nauczyciele mogą nie wystawić uczniom ocen. Przedstawiciel FZZ powiedział, że w ramach strajku uczniowie kończący technika i licea mogą nie dostać ocen końcowych na świadectwie. Zaznaczył jednak, iż to tylko jedna z możliwych form kontynuowania protestu ws. podwyżek płac.

Inna forma protestu również jest niezwykle kontrowersyjna, choć tym razem bardziej sprzyjająca uczniom. Wittkowicz oświadczył bowiem, że nauczyciele mogą wystawiać uczniom same szóstki oraz piątki.

– Dopóki trwa strajk, to wszystkie scenariusze są możliwe. Tak samo jak możliwe jest nawiązanie do tradycji niektórych związków zawodowych na zachodzie Europy. We Francji był swojego czasu ruch czerwonych długopisów, który z kolei nie polegał na tym, że nie klasyfikowano czy odmawiano udziału w radach pedagogicznych. Tam po prostu wystawiano tylko najlepsze oceny – powiedział przedstawiciele FZZ.

Prowadzący rozmowę Marcin Zaborski dopytał, czy chodzi o wystawienie uczniom piątek oraz szóstek.

ZOBACZ!
Brudziński się wściekł. Zdementował fake newsa ws. strajku nauczycieli!

– Oczywiście, dajemy szansę młodym ludziom – odparł Sławomir Wittkowicz.

Dziś odbyła się konferencja prasowa z udziałem Sławomira Broniarza, szefa ZNP, który mówił, że związek jest gotowy do kolejnych rozmów z rządem. Broniarz wyraził jednak nadzieję, iż polskie władze przedstawią nowe propozycje dla nauczycieli.

Michał Kamiński
Ideowiec. Sercem po prawej stronie, jednak patrzy na świat pod obiektywnym kątem. Zainteresowany głównie polityką krajową. Napisz do autora: [email protected]