To było kwestią czasu. Broniarz podał numer konta

Sławomir Broniarz (ZNP) i zbiórka
Sławomir Broniarz (ZNP) i zbiórka

Nie wiadomo, skąd ta prawidłowość, ale niemal każdy inicjator akcji wymierzonych w rząd PiS, prędzej czy później prosi o wpłaty. Tym razem robi to ZNP, na którego czele stoi Sławomir Broniarz. Zbiórka!

Im dłużej śledzisz szeroko rozumianą polską sceną polityczną, tym więcej jesteś w stanie przewidzieć. A to, że prędzej czy później ZNP poda numer konta do wpłat, było jak pięćdziesiąt na pięćdziesiąt. Robi się coraz bardziej… typowo.

Im głośniejsza inicjatywa wymierzona w obecny rząd, tym większa szansa, że jej inicjatorzy poczują krew. Zbiórka publiczna to sposób na błyskawiczne zgromadzenie dużej sumy pieniędzy. Pokusa jest tym większa, że nie trzeba przecież precyzować, na co zostaną przeznaczone. Jak przekonacie się poniżej, Sławomir Broniarz takich szczegółów woli nie zdradzać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Skandaliczna decyzja sądu! Rafalala zwolniony, powód zwala z nóg

Dziś wróciła sprawa bardzo głośna. Zbiórka „na nowe Seicento dla Sebastiana K.” dała oszałamiający efekt. 2 lata temu zamiast planowanych 5 tys. zł, udało się zebrać „na złość władzy” aż 150 tys. zł. Niestety, organizator zbiórki przepadł wraz z pieniędzmi wpłacających – głównie zwolenników KOD, Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej.

ZOBACZ:
Ten nauczyciel oświadczył, że nie strajkuje. Nagle dostał taką wiadomość

W międzyczasie o wpłaty darczyńców błagała partia Nowoczesna, wówczas jeszcze z „ekonomistą” Ryszardem Petru na czele. Teraz na podobny krok decyduje się ZNP. Coraz bardziej irytujący społeczeństwo strajk najpewniej wkrótce się zakończy, zatem najwyraźniej organizatorzy chcą ugrać jak najwięcej.

Zbiórka na ZNP. Broniarz zdecyduje o przeznaczeniu środków?

– Nauczyciele codziennie wspierają nasze dzieci i wnuki. Teraz to oni potrzebują wsparcia, bo strajkując tracą swoje zarobki. Wspierasz nauczycieli? Możesz dokonać wpłaty na „Fundusz strajkowy” ZNP – czytamy na twitterowym profilu Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Na co zostaną przeznaczone środki? A to wie chyba tylko Sławomir Broniarz. Na grafice obwieszczającej, że ruszyła zbiórka, widnieje jedynie informacja, że „pieniądze zostaną przekazane najbardziej potrzebującym!”. Cóż, brzmi wiarygodnie i tak… transparentnie.