Wyciekła tajna instrukcja dla strajkujących. Ujawnił ją nauczyciel

0
Wiadomości TVP: Strajk nauczycieli. Nauczyciel Zbigniew Ryba ujawnił szokującą wiadomość
Wiadomości TVP: Strajk nauczycieli. Nauczyciel Zbigniew Ryba ujawnił szokującą wiadomość

Mija piąty dzień buntu przedstawicieli oświaty. Strajk nauczycieli rozpoczął się na dobre po niedzielnym fiasku rozmów przedstawicieli ZPP i FZZ ze stroną rządową. Niestety, nie widać nadziei na szybkie zakończenie sporu. Ponadto doświadczony nauczyciel, Zbigniew Ryba, pokazał dziennikarzom „Wiadomości” TVP, jakie instrukcje dostają nauczyciele ws. strajku. Obrazuje to tylko, w jaki sposób niektórzy uczestnicy strajku podgrzewają emocje w obliczu egzaminów.

W trakcie trwania oświatowego chaosu znów podzieliliśmy się na kilka obozów. Jedni sprzyjają rządowi, inni kibicują nauczycielom. Jeszcze inni starają się stawać pośrodku i proponują rozwiązania głęboko systemowe. Politycy zarzucają sobie najgorsze intencje, Polacy skaczą sobie do gardeł – na szczęście, głównie korespondencyjnie.

Mało kto spodziewał się, że strajk nauczycieli rozrośnie się do takich rozmiarów. Ponadto nawet w najgorszych scenariuszach nie dopuszczaliśmy myśli, że będziemy zmuszeni drżeć o to czy odbędą się egzaminy gimnazjalne, 8. klas oraz matury.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Te słowa naprawdę padły. Broniarz postawił rządowi warunek

Organizatorzy strajku obok pieniędzy wymieniają wśród celów i postulatów dobro dzieci. Jednakże coraz częściej czyny nie idą w parze z tymi zapewnieniami. Nie chodzi tylko o skandaliczny fakt nieprzerywania strajku na czas egzaminów.

ZOBACZ:
Jak to możliwe?! Ogromna kwota na koncie ZNP po 24 godzinach zbiórki

Strajk nauczycieli. Zdumiewająca „instrukcja” pokazana w „Wiadomościach” TVP

Okazuje się bowiem, że zagorzali zwolennicy strajku robią dosłownie wszystko, by żadnemu z nauczycieli nie przyszedł już do głowy powrót do pracy. Pojawiła się… instrukcja dla ciągle zbuntowanych pracowników oświaty. Zdumiewającą treść wiadomości rozsyłanej do strajkujących pokazały dziś „Wiadomości” TVP. A otrzymał ją m.in. Pan Zbigniew Ryba.

ZOBACZ:
Oto 5 najbardziej szokujących faktów o strajku nauczycieli (LISTA)

„Dostałem taką wiadomość od znajomego i byłem zszokowany” – mówi w materiale „Wiadomości” TVP doświadczony nauczyciel historii z woj. Lubuskiego. Co zawierała?

„Trzeba dotrwać do świąt (strajkować brać opiekę, zwolnienie), bo zagrożona jest klasyfikacja klas maturalnych w szkołach średnich, a rady pedagogicznej ludźmi z ulicy się nie zastąpi!!!” – czytamy w wiadomości rozsyłanej do nauczycieli.

Potwierdziły się zatem informacje, które już wczoraj podawał portal zagan.naszemiasto.pl! Podobne sygnały docierają z dziesiątek miast w całym kraju. Głównie tego typu wiadomości zachęcają do kontynuowania strajku za wszelką cenę.

O sprawie pisała także Wirtualna Polska.

  1. Broniarz wrzucił to na Twittera. Burza w komentarzach
  2. Szydło zwróciła się do strajkujących. Ważne słowa wicepremier!
  3. To było kwestią czasu. Broniarz podał numer konta