Te słowa naprawdę padły. Broniarz postawił rządowi warunek!

Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz
Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz

Ogólnokrajowy strajk nauczycieli trwa już piąty dzień. Ponadto nic nie zwiastuje końca tego buntu. Egzaminy gimnazjalne odbyły się w atmosferze chaosu, matury wciąż stoją pod znakiem zapytania. A przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz nie apeluje do podległych sobie związkowców o złagodzenie tonu. Stawia za to warunek.

Już w niedzielę wicepremier Beata Szydło musiała odmówić ZNP spełnienia wszystkich żądań. Strona rządowa w dalszym ciągu uznaje stawiane przez strajkujących warunki za zaporowe. Kolejne proponowane kompromisy są konsekwentnie odrzucane.

Na bieżąco informujemy o kolejnych zwrotach akcji. Strajk nauczycieli przybiera coraz bardziej bezwzględną formę. Bo czy mogliśmy jeszcze kilka tygodni temu spodziewać się, że dziś będziemy musieli drzeć o to czy odbędą się matury?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szydło zwróciła się do strajkujących. Ważne słowa wicepremier!

Wówczas nikt nie przewidywał aż tak ostrego konfliktu. Jak dziś informowaliśmy, Sławomir Broniarz nie zaprzecza jakoby matury mogły się nie odbyć w związku ze strajkiem. Kolejna zła wiadomość jest taka, że lider strajku nie tyle nie ustępuje, co stawia rządowi warunek.

ZOBACZ:
Oto 5 najbardziej szokujących faktów o strajku nauczycieli (LISTA)

Strajk nauczycieli. Sławomir Broniarz stawia warunek

Tradycyjnie kolejne żądania postanowił przedstawił na specjalnie zwołanym briefingu prasowym. Zanim jednak przeszedł do sedna, nie omieszkał po raz kolejny – i to w ostrych słowach – skrytykować działań rządu Zjednoczonej Prawicy.

Szef ZNP Sławomir Broniarz stwierdził, że zdaniem zarządu jego Związku, zachowanie rządu wobec protestujących jest „oburzające”. „Pozorowanie dialogu i negocjacji i konsekwentne namawianie nas do podpisania porozumienia (…) jest przez nas bardzo negatywnie oceniane” – zaznaczył.

Po czym jasno przedstawił swoje stanowisko w kwestii ewentualnych dalszych rozmów z rządem. Jak stwierdził, ZNP chce wznowienia rozmów tylko z udziałem negocjatora, którego najpierw zaakceptuje. Mało tego, zarzucił minister Annie Zalewskiej łamanie prawa. „Pani minister Zalewska w ostatnich dniach pokazywała, że jest w stanie złamać prawo, doprowadzić prawo oświatowe do absurdu” – uzasadniał swoje żądania.

  1. Będzie się działo. Cejrowski powiedział, kim są ludzie z ZNP
  2. Bez ogródek. Paweł Kukiz powiedział, kim jest Sławomir Broniarz
  3. ZNP ma problem. Chcieli pieniędzy, premier proponuje coś innego

źródło: wp.pl