Koniec nadziei ZNP. Rząd przed chwilą złożył ostateczną deklarację

0
Strajk nauczycieli, Sławomir Broniarz z ZNP nie będzie zadowolony - rząd deklaruje, że zrobi to sam
Strajk nauczycieli, Sławomir Broniarz z ZNP nie będzie zadowolony - rząd deklaruje, że zrobi to sam

Strajk nauczycieli trwa już piąty dzień. Na dobre rozpoczął się po tym jak w niedzielę w Centrum Dialog w Warszawie stronie rządowej nie udało się dojść do porozumienia głównie z ZNP. Sławomir Broniarz dał wówczas sygnał do strajku totalnego.

Organizatorzy strajku co prawda – obok pieniędzy – wymieniają wśród celów i postulatów dobro dzieci. Jednakże coraz częściej czyny nie idą w parze z tymi zapewnieniami. I nie chodzi tylko o skandaliczny fakt nieprzerywania strajku na czas egzaminów.

Bowiem w kolejnych „przekazach dnia” rozsyłanych wśród nauczycieli można odczytać prawdziwe motywacje koordynatorów buntu w oświacie. „Motywatorzy” zachęcają do dalszego strajkowania m.in. zwracając uwagę, że rząd tuż przed maturami może się przełamać i spełnić wszystkie żądania stawiane przez ZNP.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jak to możliwe?! Ogromna kwota na koncie ZNP po 24 godzinach zbiórki

Strajk nauczycieli. ZNP ma problem, rząd znalazł rozwiązanie

Pokazuje to, że wielu woli nie myśleć o tym, że stres młodzieży przed egzaminem dojrzałości będzie się potęgował, gdy będzie miał się on odbyć w obliczu oświatowego chaosu. Maturzyści z nadzieją spoglądają zatem w kierunku Ministerstwa Edukacji Narodowej.

ZOBACZ:
Koszmarna wpadka Tomasza Lisa! Kiedy usunie to z sieci?
ZOBACZ:
Wyciekła tajna instrukcja dla strajkujących. Ujawnił ją nauczyciel

I wreszcie mogą odetchnąć z ulgą. Okazuje się bowiem, że strona rządowa wybiera działanie, a nie uginanie się pod szantażem ZNP. Minister Anna Zalewska zadeklarowała właśnie na antenie Polsat News, że rząd sobie poradzi. Nawet bez pomocy nauczycieli zrzeszonych w centrali, którą zarządza Sławomir Broniarz.

Oznacza to dosłownie, że najpotężniejsze argumenty i dzierżony wciąż „oręż” zostanie wytrącony z rąk Sławomira Broniarza i jego ludzi.

Minister Anna Zalewska, pytana dziś w programie „Karty na Stół” w Polsat News o to, czy egzaminy dojrzałości są zagrożone, podkreśliła, że nie. „Nie widzimy zagrożenia. Dzisiaj otrzymaliśmy informację od wszystkich strajkujących szkół – jest ich około 50 proc. – szkół ponadgimnazjalnych, że wszędzie zaplanowane są rady pedagogiczne na 23, 24 (kwietnia)” – uspokaja minister Zalewska. Dowiadujemy się ponadto, że w wielu szkołach rady już działają.

ZOBACZ:
Ten nauczyciel oświadczył, że nie strajkuje. Nagle dostał taką wiadomość

26 kwietnia (piątek) kończy się rok szkolny dla maturzystów. Tego dnia powinni oni otrzymać świadectwo ukończenia szkoły. Ukończenie szkoły jest warunkiem dopuszczenia do matury.

Minister Edukacji Narodowej mówiła również, że trzyma kciuki za uczniów ósmej klasy podczas kolejnych dni egzaminów oraz zapewniła, iż szkoły są do nich przygotowane.

ZOBACZ:
Anna zmarła w trakcie seksu. Policja aresztowała jej chłopaka

„Jesteśmy po egzaminach gimnazjalnych, dyrektorzy dokonali nadludzkiego wysiłku. Wolontariusze, nieprotestujący nauczyciele, kuratoria i wojewodowie. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem i zgodnie z procedurami” – skwitowała szefowa resortu edukacji.

źródło: niezalezna.pl