Tragedia. Nie żyje znany komik, zmarł na scenie

Nie żyje znany komik Ian Cognito, zmarł na scenie
Nie żyje znany komik Ian Cognito, zmarł na scenie

Śmierć znanej osoby zawsze budzi szczególne emocje w społeczeństwie. Częściej również informują o niej media. Jednakże gdy artysta umiera na scenie, jest to tym bardziej przejmujące. W taki sposób zmarł w czwartek znany brytyjski komik, Ian Cognito. Kim był?

Środowisko stand upu pogrążyło się w żałobie. Z Wysp Brytyjskich docierają bowiem bardzo smutne wiadomości. Stało się coś, czego nikt nie był w stanie przewidzieć. W pierwszej chwili nawet publiczność uznała, że to żart.

Jak do tego doszło i dlaczego konający na scenie Ian Cognito wzbudził u widowni rozbawienie? To opisują największe brytyjskie media. O tragedii czytamy między innymi na łamach największego Wlk. Brytanii serwisu BBC.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nauczyciele przerwali strajk, nie żyje uczennica

Wśród wielu wątków pojawia się jedna, wstrząsająca relacja. Otóż w czasie feralnego występu komik, zanim zmarł, mówił, iż istnieje ryzyko, że taki dramat może się na scenie rozegrać. Nic więc dziwnego że mało kto wierzył, że Cognito naprawdę umiera.

ZOBACZ!
Anna zmarła w trakcie seksu. Policja aresztowała jej chłopaka

Kim był Ian Cognito?

Kim był Ian Cognito? To brytyjski weteran stand-upu i znany komik. BBC podało, że w trakcie czwartkowego występu w barze The Atic w Bicester 60-latek poczuł się źle i upadł na scenę. Wszyscy myśleli, że jest to część show. Chwilę później mężczyzna nie żył.

Widzowie dopiero po dłuższej chwili zorientowali się, że nie jest to zaplanowany element przedstawienia. Jak wskazywał później prowadzący skecz, 60-latek miał wcześniej żartować ze swojego stanu zdrowia. „Wyobraźcie sobie, co by było, gdybym tu przed wami umarł” – miał mówić Cognito. Na miejsce dotarła karetka pogotowia, widzowie zostali wyprowadzeni. Pomimo reanimacji, nie udało się uratować mężczyzny. Powodem śmierci był zawał serca.

Co to jest stand up?

W przeciwieństwie do kabaretu stand-up opiera się bardziej na charyzmie wykonawcy oraz kontakcie z publicznością niż na dopracowaniu każdego wiersza przedstawienia i wartości artystycznej. Artyści stand-upowi za główny cel stawiają sobie rozbawienie publiczności, przywiązują mniejszą wagę do kwestii artystycznych (piosenek i dekoracji znanych z kabaretów). Częściej również używają wulgarnego języka, który podkreśla ostry humor.

W Polsce najbardziej znanymi standuperami są: Abelard Giza, Rafał Pacześ i Kacper Ruciński.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]