Burza po wpisie Scheuring-Wielgus o strajku nauczycieli. Jest riposta

Fot. YouTube/Radio ZET

Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka partii Teraz oraz kandydatka do PE z list partii Wiosna, zabrała głos ws. strajku nauczycieli. Jej opinia wywołała sporo kontrowersji.

Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka partii Teraz, a w przeszłości Nowoczesnej, od samego początku wspiera strajk nauczycieli. Polityk regularnie udostępnia na swoim Twitterze materiały dotyczące protestu. Wśród nich oczywiście te, które wyrażają wsparcie dla strajkujących.

W poniedziałek posłanka opublikowała kolejny wpis. Tym razem dotyczył egzaminów ósmoklasisty, które rozpoczęły się 15 kwietnia. Okazuje się, że Joanna Scheuring-Wielgus jest w nie zaangażowana osobiście, ponieważ egzamin pisze jeden z jej synów. Z tej okazji posłanka Teraz postanowiła podzielić się swoimi wrażeniami na ten temat.

Joanna Scheuring-Wielgus o egzaminie ósmoklasisty. Burza po jej wpisie

Posłanka zamieściła na Twitterze wpis, w którym przyznała, że jej syn pisze egzamin ósmoklasisty. W tym samym wpisie zadeklarowała jednak, że popiera strajk nauczycieli.

– Mój środkowy syn pisze już egzamin. A razem wspieramy nauczycieli w 8 dniu strajku – napisała Joana Scheuring-Wielgus.

Internauci natychmiast przypomnieli jej, że jej syn mógł napisać egzamin dzięki nauczycielom, którzy protestu nie podjęli. To dzięki ich pracy ósmoklasiści mogli bowiem przystąpić do testu.

„Zajadam właśnie jajecznicę na bekonie, ale popieram z całego serca wegetarian” – napisał ironizując jeden z internautów. „I pisze pod okiem łamistrajków zamiast zastrajkować?” – dopytał kolejny.

ZOBACZ:
Nauczyciel ostrzega rząd. Zna plan szefostwa ZNP

„Pisze z łamistrajkami?! Boże.. ja bym na to nie pozwoliła. Są rzeczy ważne i ważniejsze” – dodała inna internautka.

Rafał Ziemkiewicz nie wytrzymał

Głos ws. wpisu JSW zabrał też Rafał Ziemkiewicz. Publicysta „Do Rzeczy” oraz Telewizji Republika skomentował dość zaskakującą logikę posłanki partii Teraz.

– Tylko świnie pilnują na egzaminie” Hura, mój synek zdaje. O kim innym powiedziałbym megaobłuda, ale pani poślica może rzeczywiście nie dostrzegać w swej postawie sprzeczności – napisał Rafał Ziemkiewicz na swoim profilu społecznościowym w serwisie Twitter.

Strajk nauczycieli trwa od 8 kwietnia. Na ten moment trudno stwierdzić, kiedy dobiegnie końca. Zarówno ZNP, jak i FZZ nadal nie porozumiały się bowiem z rządem.