Ogórek nie wytrzymała! Zbanowała księdza za wpis o Notre Dame

Fot. YouTube/Telewizja Republika

Magdalena Ogórek nie wytrzymała. Dziennikarka TVP Info zbanowała księdza za to, co napisał o pożarze Katedry Notre Dame, do którego doszło w poniedziałkowy wieczór.

Informacja o tym, że Katedra Notre Dame stanęła w płomieniach pojawiła się w poniedziałkowy wieczór. Początkowo internauci traktowali ją jako głupi żart, jednak zaraz po tym sieć zalały zdjęcia oraz filmy, które przedstawiały ogrom tragedii.

Zniszczeniu uległy m.in. drewniana konstrukcja oraz drewniane wnętrze świątyni. Spłonął też dach Katedry oraz iglica, która w pewnym momencie po prostu się zawaliła.

Zdarzenie, do którego doszło w Paryżu wstrząsnęło całym światem. Szczególnie bolesne było dla katolików, dla których Katedra Notre Dame nie jest tylko zabytkiem, ale również miejscem kultu religijnego.

Magdalena Ogórek nie wytrzymała. Zbanowała księdza!

Informacja o pożarze Katedry Notre Dame wywołała ogromne emocje również w Polsce. Nad Wisłą rozpoczęła się ożywiona dyskusja na temat tego, czy jest to kara za laicyzację kraju, której dokonali Francuzi. Jedni twierdzili, że rzeczywiście tak jest, inni mówili z kolei, iż to całkowicie niedorzeczne.

Głos w tej sprawie zabrał katolicki duchowny, jezuita, ks. Grzegorz Kramer. Kapłan, który prowadzi aktywną działalność w mediach społecznościowych, zamieścił na swoim profilu w serwisie Twitter wpis, który wywołał sporo kontrowersji.

– Ktoś, kto – będą chrześcijaninem, kusi się na komentarz, że pożar #NotreDame jest karą za laicyzację Francji, po prostu nie zna Ewangelii – napisał Grzegorz Kramer na swoim koncie.

Pod wpisem duchownego pojawiło się mnóstwo komentarzy. Księdzu odpowiedziała m.in. dziennikarka TVP, Magdalena Ogórek. Zrobiła to w wyjątkowo mocny sposób.

– Grzesiek, raz jeden zamilcz i uszanuj ból innych na widok walącej się @notredameparis, bo te Twoje kocopały dawno temu przekroczyły dopuszczalne granice indolencji. Piszesz tak infantylnie, że zęby zgrzytają z bólu. Ban za poziom – napisała Magdalena Ogórek.

Wcześniej dziennikarka przyznawała, że jest zdruzgotana tym, co stało się w Paryżu.

– Płonie już całe wnętrze katedry. Właśnie skończyła się jakaś część naszej cywilizacji. Na kilka dni przed najważniejszymi Świętami dla chrześcijan – pisała.