Kaczyński zaszachował opozycję! Wysłał im to do podpisania

0
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński zaszachował opozycję. Wysłał jej liderom do podpisania ważną deklarację. Ich decyzja w tej sprawie będzie dla nich niezwykle ważnym testem.

Jarosław Kaczyński uchodzi za niezwykle sprawnego polityka. Prezes PiS udowadniał to już wielokrotnie, gdy ogrywał opozycję. Dziś wyprowadził kolejny cios, który zapowiadany był od samego rana.

Beata Mazurek, rzecznik PiS, ogłosiła bowiem, że w środę 17 kwietnia o godzinie 13 Jarosław Kaczyński wystąpi na konferencji prasowej. Zaprosiła więc do siedziby partii przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie dziennikarzy. Ci, którzy przybyli na miejsce, z pewnością się nie zawiedli. Kaczyński w swoim stylu zaszachował bowiem opozycję i dał jej twardy orzech do zgryzienia.

Jarosław Kaczyński szachuje opozycję

Dziś o godzinie 13 zorganizowana została konferencja prasowa z udziałem prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Polityk wygłosił przemówienie, w trakcie którego zwrócił się do przedstawicieli polskich partii opozycyjnych. Przyznał, że wysłał im do podpisania deklarację, która ma dla Polski ogromne znacznie. Dotyczy bowiem europejskiej waluty euro, która miałaby zostać wprowadzona w naszym kraju.

– Wysłałem przed chwilą do przywódców największych formacji parlamentarnych, czyli do Grzegorza Schetyny i Pawła Kukiza projekt deklaracji, którą podpisałem. Jest to deklaracja ponad podziałami politycznymi, która odnosi się do interesów państwa i polskich obywateli. Chodzi o to, by te formacje zagwarantowały, że w Polsce nie będzie wprowadzone euro zanim Polska nie osiągnie poziomu państw na zachód od naszych granic – powiedział Jarosław Kaczyński.

Ten ruch to prawdziwy „szach” w przypadku Koalicji Europejskiej. Jej przedstawiciele dość niemrawo wypowiadali się bowiem na temat ewentualnego wprowadzenia euro. Kaczyński postanowił więc powiedzieć „sprawdzam” i dowiedzieć się, jakie naprawdę jest stanowisko KE.

ZOBACZ:
Złe wieści dla maturzystów. Właśnie ogłosił to Trzaskowski

– Mam nadzieję, że ta deklaracja pokaże dojrzałość polskiej klasy politycznej. Złotówka chroni nas przed wstrząsami, chroni nasz rozwój i poziom stopy życiowej, a także umożliwia podnoszenie tej stopy. Wydaje się ona z punktu widzenia politycznego niekontrowersyjna – powiedział prezes partii rządzącej.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak czekać na reakcję opozycji.