Dramat w warszawskim Metrze! Straszny wypadek

Do dramatycznego zdarzenia doszło w warszawskim Metrze. W efekcie zamknięto niektóre stacje. Pasażerowie muszą więc liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

Metro w Warszawie to jedyny w Polsce system kolei podziemnej, składający się z dwóch linii: M1 i M2. Codziennie korzysta z niego ogromna liczba pasażerów. Jest to niezwykle wygodny transport, ponieważ ulice stolicy naszego kraju zazwyczaj bywają potężnie zakorkowane. Tymczasem podróż metrem jest szybka, choć niekiedy nieprzyjemna ze względu na tłok w wagonach.

W dzisiejszy poranek Metro w Warszawie jak zwykle oblegane było bardzo mocno. Niestety, w pewnym momencie doszło tam do dramatycznego zdarzenia, które sparaliżowało ruch podziemnej kolejki.

Metro w Warszawie zablokowane. Dramatyczny wypadek

O tym, co wydarzyło się w warszawskim Metrze dowiedzieliśmy się niedawno. W podziemiach doszło bowiem do dramatycznego wypadku. Uczestniczyła w nim jedna z pasażerek, która wpadła pod nadjeżdżający pociąg.

Do zdarzenia doszło około godz. 11 w pierwszej linii podziemnej kolejki.

– Pod wjeżdżający na stację Centrum skład, zmierzający w kierunku Kabat, wpadła jedna z osób oczekujących na peronie. Przeżyła, ale w poważnym stanie została przetransportowana do karetki pogotowia – powiedział w rozmowie z Onet.pl Paweł Siedlecki z Metra Warszawskiego.

– Pociągi metra kursują w dwóch pętlach – między stacjami Politechnika a Kabatami oraz między Młocinami a Dworcem Gdańskim. Tak będzie do odwołania – dodawał Siedlecki.

POPULARNE  Kaczyński zaszachował opozycję! Wysłał im to do podpisania

Aktualizacja

Nowe informacje w całej sprawie podaje serwis tvp.info. Jego dziennikarze potwierdzają, że kobieta, która wpadła pod jeden z pociągów znajduje się w bardzo ciężkim stanie. Dodają też, że policja pracuje nad tym, aby wyjaśnić przyczyny dramatycznego zdarzenia.

Serwis tvp.info informuje jednak, że Metro w Warszawie, pomimo wcześniejszych utrudnień, kursuje już normalnie.

– Zarząd Transportu Miejskiego informował o utrudnieniach w kursowaniu pociągów metra linii M1. Przywrócono już normalny ruch – napisano.

Wcześniej ZTM uruchomił komunikację zastępczą. Pasażerowie mogli skorzystać z autobusów, które kursowały zamiast Metra. Można było nimi przejechać trasą pl. Wilsona 07 – Mickiewicza – Andersa – Marszałkowska – Waryńskiego – Metro Politechnika.

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: