Polityk PiS rozpętał burzę. Powiedział, kto mógł podpalić Notre Dame

0
Pożar katedry Notre Dame
Pożar katedry Notre Dame

Pożar katedry Notre Dame wstrząsnął nie tylko Europą, ale całym światem. Niemal tysiącletnia budowla została w sporej części strawiona przez ogień. Paryscy śledczy niemal od razu stwierdzili, że nie było to podpalenie. Jednakże – jak zapewnia europoseł PiS Ryszard Czarnecki – nieoficjalnie Francuzi mają inną teorię.

W poniedziałek długo nie mogliśmy uwierzyć, że doniesienia z Paryża to nie jest kiepski żart. Świat błyskawicznie obiegła informacja: płonie średniowieczna katedra Notre Dame. Niestety, to nie zły sen – ten niepowtarzalny symbol europejskiej kultury naprawdę stanął w płomieniach.

Wokół pożaru od razu narosło mnóstwo teorii. Co prawda śledczy stwierdzili, że nie doszło do podpalenia, ale osoby o odmiennym zdaniu nie dają za wygraną. Otóż wiele osób o prawicowych poglądach zarzuca podpalenie katedry islamskim radykałom.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wstrząsające zdjęcie sprzed płonącej katedry. Na pierwszym planie: Macron

Mówi o tym także jeden z najmniej poprawnych politycznie członków PiS – Ryszard Czarnecki. Te słowa bez wątpienia wywołają oburzenie w środowiskach lewicowo-liberalnych. Polityk partii rządzącej wprost mówi o możliwym wkładzie francuskich muzułmanów w tę tragedię.

Skąd Czarnecki to wie? Otóż od samych Francuzów. Jak się dowiadujemy, nad Sekwaną „off the record” dyskutuje się o tym, że to właśnie muzułmanie mieli dokonać tego – bądź co bądź – mocno symbolicznego podpalenia.

„[…] jest dość silny kaganiec politycznej poprawności, który wynika także z faktu nie ujawnienia narodowości, czy wyznania różnych przestępców, czy sprawców zbrodni, czy nawet różnych chuligańskich występów” – mówi Ryszard Czarnecki zapytany przez dziennikarzy, jak we Francji relacjonuje się w mediach pożar katedry.

Podkreślił, że brak ujawniania powyższych informacji ma służyć zapobieżeniu odwetom. Dodał:

„W związku z tym Francuzi po cichu, czy nawet głośno, ale prywatnie mówią, że za tym mogą stać muzułmanie dla których jest to forma podboju Europy, ale tego we francuskich mediach głównego nurtu się nie uświadczy”.

źródło: telewizjarepublika.pl, fronda.pl