Wyborcy nie mogą uwierzyć. Znana partia nie przystąpi do wyborów

0
Wyborcy nie mogą uwierzyć! Znana partia Polska Fair Play nie przystąpi do wyborów?
Wyborcy nie mogą uwierzyć! Znana partia Polska Fair Play nie przystąpi do wyborów?

Komitety wyborcze w całej Polsce rozpoczynają walkę o Brukselę. Nadszedł już ostateczny czas na rejestrację w Państwowej Komisji Wyborczej. Z tym procesem jednak nie poradziło sobie jedno z ugrupowań.

Kampania wyborcza nabiera tempa. Już za nieco ponad miesiąc będziemy wybierali swoich przedstawicieli do parlamentu europejskiego. Walka polityczna wrze. Partie polityczne prezentują swoje programy wyborcze. Z ust czołowych polityków słyszymy coraz więcej obietnic, które zamierzają, lub nie, zrealizować gdy zostaną wybrani w nadchodzących wyborach.

A te już niedługo, bo 26 maja. W tej kampanii wyborczej tematem przewodnim jest stosunek, jaki Polska powinna mieć do Unii Europejskiej. Partie konserwatywne, takie jak Prawo i Sprawiedliwość czy Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy chcą zmniejszać wpływ Unii Europejskiej na polskie sprawy czy legislację. Z kolei ugrupowanie Koalicji Europejskiej czy Wiosny Roberta Biedronia postuluje za pełną współpracą z politykami w Brukseli.

Jakie partie przystąpią do wyborów europarlamentarnych?

Mamy już oficjalne dane Państwowej Komisji Wyborczej z listą komitetów, którym udało się zarejestrować listy wyborcze w całym kraju. Aby dokonać procesu rejestracji ogólnopolskiej, należało zebrać odpowiednią ilość podpisów poparcia. Minimalna liczba to 70 tysięcy, zebrana w 7 okręgach. Udało się tego dokonać 6-ściu komitetom. Jest to PiS, KE, Konfederacja, Kukiz’15, Lewica Razem oraz Wiosna Roberta Biedronia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kaczyński zaszachował opozycję! Wysłał im to do podpisania

Jak wynika z oficjalnych danych przedstawionych przez PKW, nie udało się zarejestrować list ogólnopolskich nowej partii założonej przez Roberta Gwiazdowskiego – Polska Fair Play. Nie znajduje się ona na liście przedstawionej przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak udało nam się dowiedzieć, poprawna rejestracja odbyła się dotychczas w zaledwie czterech okręgach wyborczych. Brakuje więc aż trzech do pełni szczęścia ,,nowemu” politykowi.

Czekamy nadal na oficjalne informacje od Państwowej Komisji Wyborczej co z resztą okręgów wyborczych.

ZOBACZ:
Polityk PiS rozpętał burzę. Powiedział, kto mógł podpalić Notre Dame

Już od jakiegoś czasu do mediów przedzierała się informacja, że nowe ugrupowanie Roberta Gwiazdowskiego ma duże problemy z zebraniem wystarczającej ilości podpisów. Nie wiemy jednak, czy udało się dostarczyć wszystkie potrzebne dokumenty na czas. Na tą chwilę sympatycy partii Polska Fair Play oczekują w napięciu na oficjalny komunikat ich lidera.

Avatar
Redaktor, publicysta, przedsiębiorca. Interesuje się biznesem, ekonomią oraz polityką. Stara się dotrzeć do zakulisowych działalności partii politycznych. Obserwuje rynki finansowe oraz wskaźniki makroekonomiczne. Napisz do autora: [email protected]